Doplnok stravy je doplnkom stravy, jej doplnkom. Obsahuje zložky, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie každého človeka. Pozostáva z vitamínov a minerálov, ktoré môžu často chýbať v každodennej strave. Doplnky sa najčastejšie užívajú v koncentrovanej forme, teda vo forme: kapsúl, tabliet, tekutiny alebo prášku.

Pri uvedení na trh majú formu, ktorá sa ľahko dávkuje a často sa predávajú v lekárňach, a preto môžu byť zamenené s liekmi. Pre niektorých to môže naznačovať, že k nim majú silný vzťah. V Európskej únii sa s nimi nezaobchádza a ani sa s nimi nezaobchádzalo ako s drogami. V niektorých krajinách sa však považujú za lieky. Strava a spôsob stravovania človeka má obrovský vplyv na jeho zdravie, ako aj kvalitu a dĺžku života.

Telo potrebuje na normálne fungovanie primerané množstvo mikroživín, ktoré je možné dodávať vo forme doplnkov stravy. Toto je jeden z najjednoduchších spôsobov, ako doplniť ingrediencie, ktoré vám chýbajú. Treba však pamätať na to, že doplnky stravy nemôžu úplne nahradiť okrem iného ovocie a zeleninu.

Stavte na masu!

Kulturisti a vzpierači môžu jednohlasne odporučiť – najlepší kondicionér na hmotnosť! Samozrejme, nielen oni môžu užívať tento typ doplnku stravy. Využiť ich môže každý, kto sa chce pomerne rýchlo a hlavne dobre a primerane dopracovať k hmote.

Masové doplnky obsahujú zmes sacharidov, bielkovín a hodnotných, zdravých tukov. Tieto produkty sú navrhnuté tak, aby prispievali k rozvoju a rastu čistého svalového tkaniva. Zabraňujú tiež katabolizmu.

Jedným z najpopulárnejších typov masových doplnkov je kreatín. Ide o látku, ktorá rýchlo a výrazne ovplyvňuje stavbu a rozvoj svalov. Vďaka tomu, že sa často nachádza spolu so sacharidmi a bielkovinami, pôsobí veľmi efektívne.

Aminokyseliny BCAA sú tiež nenahraditeľnou zložkou suplementu na zvýšenie telesnej hmotnosti, sú to aminokyseliny, ktoré si telo nedokáže samo vyrobiť a majú významný vplyv na anabolické procesy a stimuláciu rastového hormónu.

Je tu omša, čas vyrezávať!

Živiny pre plastiku sú doplnky stravy, ktoré najčastejšie používajú športovci a kulturisti. Doplnky dopĺňajú stravu. Najobľúbenejšou formou sú práškové kondicionéry. Je to jednoduchá, presná dávkovacia a predovšetkým pohodlná forma, ktorú do proteínových koktailov pridávajú okrem iného športovci.

Carvingové živiny dostupné na trhu sú väčšinou bielkovinové a vysokobielkovinové živiny. Obľúbené sú aj takzvané termogeniká, ktoré vďaka obsiahnutým látkam stimulujú uvoľňovanie tepla v tele, čím sa spaľujú zásoby energie v podobe tukového tkaniva. Špecialisti na kulturistiku odporúčajú aj doplnky, ktoré obsahujú L-karnitín, extrakt z horkého pomaranča alebo extrakt zo zeleného čaju.

Ak chcete dosiahnuť viditeľný sochársky efekt, mali by ste použiť prípravky, ktoré obsahujú aminokyseliny. Toto sú základné prvky, pretože ovplyvňujú vývoj a rast svalov. Vhodné živiny podporujú tréning, zvyšujú výkonnosť organizmu a pomáhajú budovať zdravú, chudú hmotu – svalové tkanivo.

Previous post Ako začať stavať sochu tela?
Next post Ako sa správne stravovať?