Skladovanie všetkých druhov potravín si vyžaduje správny prístup. Miesto by malo byť na tento účel určené a primerane chránené pred vplyvom vonkajších faktorov. Zakaždým musíte vziať do úvahy požiadavky produktu, ako je teplota, vlhkosť a slnečné svetlo. To isté platí pre športovú výživu a obľúbené doplnky výživy.

Niektoré doplnky by sa mali skladovať rovnako ako lieky, pretože ich konzumácia náhodnými ľuďmi alebo deťmi môže skončiť otravou alebo predávkovaním. Väčšinu živín, ako sú bielkovinové alebo uhľohydrátové potraviny, môžete uchovávať v kuchyni, kde pripravujete jedlo.

Vďaka zapečatenému baleniu sa nemusíme obávať prenikania cudzích pachov alebo prenikania vlhkosti dovnútra, čo by mohlo ovplyvniť nielen chuť kondicionéru, ale aj jeho účinnosť. Niektoré prípravky je však lepšie schovať na mieste, kde nie je svetlo, iné vyžadujú nízke teploty, takže je lepšie ich jednoducho vložiť do chladničky.

Nezvyčajné používanie doplnkov

Výživové produkty určené pre športovcov sú väčšinou veľmi kvalitné. Ich zložky sú dokonale vybrané tak, aby maximalizovali účinnosť a bezpečnosť. Mimoriadne dôležitú úlohu zohráva aj správne vyváženie jednotlivých prvkov. Vďaka všetkým týmto faktorom môžu ľudia užívajúci doplnky po krátkom čase získať uspokojenie z účinkov svojej práce.

Hlavnou úlohou väčšiny športovej výživy je budovanie svalovej hmoty, brzdenie katabolizmu a podpora regenerácie. Tieto aktivity sú mimoriadne žiaduce aj v iných situáciách – napríklad pri rekonvalescencii po chorobe.

Mnoho pacientov v dôsledku dlhšej imobilizácie trpí slabosťou, niekedy až svalovou atrofiou. Sacharidové a proteínové doplnky sú výborným riešením týchto problémov. Aj malá fyzická námaha počas rehabilitácie stimuluje rozvoj svalových vlákien, ktorý tieto cenné živiny podporujú.

Doplnky na zvýšenie potencie

Vysoká fyzická námaha sprevádzajúca intenzívny tréning je veľmi vyčerpávajúca a ovplyvňuje našu pohodu. To zasa ovplyvňuje všetky ostatné sféry nášho života – vrátane tej sexuálnej. Aby ste na svojej postave mohli pokojne pracovať, bez obáv z možných vedľajších účinkov, stojí za to zamerať sa na dobrú suplementáciu.

Prípravky na libido sú väčšinou založené na prírodných zložkách – rastlinných extraktoch, mineráloch v správnom pomere alebo látkach ako kofeín, ktoré zlepšujú krvný obeh a stimulujú. Pokles potencie tiež často ovplyvňuje sebavedomie, preto je lepšie problém nepodceňovať.

Užívanie týchto doplnkov umožní mužom udržať si sexuálnu výkonnosť aj v situáciách ťažkého cvičenia. Veľmi častou zložkou okrem ženšenu a senovky gréckej je tribulus terrestris (extrakt zo suchozemského muškátu), ktorý zvyšuje hladinu testosterónu v krvi. Je to anabolický hormón, takže má ďalšiu výhodu v náraste svalovej hmoty.

Previous post Stres ničí zdravie
Next post Ako prežiť zdravý víkend s rodinou