Predtréningové doplnky sú novým, no v Poľsku už obľúbeným produktom – má doplniť veľký segment medzi doplnkami stravy určenými pre športovcov a klasickými živinami. Predtréningové doplnky sú určené predovšetkým fyzicky aktívnym ľuďom, športovcom – všetkým, ktorí chcú budovať hodnotnú svalovú hmotu a podporovať telo v každodennom tréningu ako cvičením, tak aj správnou stravou.

Čo je zahrnuté v predtréningových suplementoch? Sú to zmesi sacharidov a bielkovín, doplnené množstvom minerálnych solí a vitamínov. Vďaka prítomnosti najdôležitejších zložiek ich horlivo využívajú športovci akejkoľvek disciplíny. Je to ideálne riešenie pre ľudí, ktorí chcú doplniť svoju stravu. Úlohou týchto živín je predovšetkým pripraviť telo na ďalší tréning – dodať mu správne množstvo energie a ingrediencií na budovanie svalov. Tieto produkty obsahujú rýchlo stráviteľné sacharidy, ktoré vám umožnia predĺžiť váš tréning.

Pre koho sú predtréningové doplnky určené?

Predtréningové doplnky sú mimoriadne obľúbené produkty a využívajú ich športovci všetkých disciplín. Je však potrebné poznamenať, že tieto doplnky môžu mať mierne odlišné hodnoty konkrétnych zložiek. Hlavnou úlohou tohto typu suplementu je samozrejme poskytnúť správnu dávku dodatočnej energie vo forme jednoduchých cukrov, aby bolo možné predĺžiť tréning a tým budovať svalovú vytrvalosť.

Predtréningové doplnky pripravia telo na silnú námahu – ich úlohou je tiež poskytnúť cenné minerálne soli, ktoré regulujú hladinu vody v tele. Takéto živiny s nadšením využívajú športovci v posilňovniach, ale aj fitness športovci – ich pôsobenie je komplexné, vďaka čomu podporujú aj ľudí, ktorí nie sú odborne trénovaní, ale chcú si len vybudovať primerané svalové tkanivo Zaujímavosťou je, že produkty tohto typu sú používajú aj ľudia na diéte, ktorá kombinuje správnu stravu a aktivitu na dosiahnutie nižšej hmotnosti a atletickejšej postavy.

Sú živiny tohto typu bezpečné?

Mnoho ľudí sa pýta, či je športová výživa bezpečnými produktmi. Odborníci na výživu, tréneri a samotní výrobcovia vás upokojujú – užívanie drog nepredstavuje žiadne zdravotné riziko. Tieto produkty sú laboratórne testované – to znamená, že ich zloženie bolo prispôsobené potrebám človeka a žiadna zo zložiek nemá negatívny vplyv na ľudský organizmus.

Výrobcovia aj dietológovia však dôrazne trvajú na tom, že užívanie doplnkov by malo byť v súlade s odporúčaniami na obale, prípadne podľa konkrétneho výživového plánu vytvoreného odborníkom. Stojí za to vedieť, že doplnky by sa mali užívať v určitých časoch dňa.

Doplnok je možné prispôsobiť tréningu – môžete ho užívať pred, počas a po cvičení – všetko závisí od vašich osobných preferencií. Dávkovanie živín nie je náročné – cca 100 gramov pripravenej tekutiny by malo obsahovať cca 80 gramov sacharidov. Živiny sa oplatí kupovať v overených obchodoch pre športovcov.

Previous post Koľko musíte cvičiť za týždeň?
Next post Cvičenie na silu rúk