Správna účinnosť tréningu závisí od mnohých aspektov. Je to však predovšetkým systematické. Začiatočníci majú veľký problém nestratiť príliš rýchlo nadšenie do ďalších tréningových jednotiek. Okrem toho je veľmi dôležitá strava a kvalita cvičení.

Oplatí sa tiež presne vedieť, koľko by ste mali za týždeň cvičiť. Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že čím viac, tým lepšie. Takto to však nefunguje a stojí za to si to uvedomiť. Netreba zabúdať, že veľa ľudí si myslí, že trénovať sedemkrát do týždňa je to najlepšie možné rozhodnutie. V skutočnosti stačí trénovať dvakrát alebo trikrát týždenne, aby ste sa neustále približovali k svojim cieľom.

To je dôležité najmä pre začiatočníkov, ktorí predtým s takýmto tréningom nemali veľa spoločného. Takíto ľudia si nemôžu nanútiť príliš veľa tempa, pretože sa môžu uraziť a rýchlo odradiť od pokračovania v navštevovaní telocviku.

Krátky cvičebný plán na večer

Každé ráno, aby ste deň dobre začali, by ste mali začať niekoľkými minútami prebudenia a stimulácie k akcii. Dobré ranné cvičenie je veľmi dôležité, pretože vám dáva rezervu energie na ďalší deň. Rovnako dôležitý je však tréning večer pred spaním. Na večer si môžete naplánovať trochu takého cross fitu, čo je veľmi intenzívny, no nie dlhý tréning s pár doslova cvikmi.

Na takýto koniec dňa budete potrebovať podlahu a stoličku. Nočné cvičenia by nás mali dobre unaviť, aby sa nám ľahšie zaspávalo. Ak sme po náročnom dni nabití emóciami, takýto rýchly cross fit ich pomôže vybiť a uvoľniť. Zhyby, drepy a výskoky nôh na stoličku a chrbát sú cviky, z ktorých ľahko vytvoríte niekoľko sérií a niekoľko opakovaní.

Medzi jednotlivými sériami daného cviku je dôležité urobiť si niekoľkosekundovú prestávku, ktorá vám umožní dýchať a dokonca aj dýchať. Intenzita tohto večerného cvičenia by nemala byť v pomere k možnostiam príliš silná. Vždy musíte zvoliť správnu intenzitu podľa vašej sily a kondície. Jedno je isté. Po asi tuctu minút rýchleho cvičenia bude spánok vynikajúci.

Ranné cvičenie pre dobrý začiatok dňa

Dobrý začiatok dňa je ten, ktorý v nás vyvolá chuť a chuť na celý deň. Úsmev od ucha k uchu a pohoda – to sú benefity, ktoré môžeme získať a ktoré naštartujú váš deň krátkou, no intenzívnou fyzickou aktivitou. Pätnásť minút ranných cvičení stačí na získanie vôle žiť a načerpanie sily na výzvy, ktoré sa nám počas dňa objavia na ceste.

Ranné cvičenia nemusia byť intenzívne a ani príliš únavné. Ich účelom je skôr navodiť dobrú náladu a cítiť sa lepšie. Mali by sa použiť na stimuláciu existujúcich kĺbov a kostí po nočnom spánku. Do ranného cvičebného programu by sme mali zaradiť rošády, drepy či kliky a zopár cvikov v ľahu, ktoré telo pretiahnu a zahrejú svaly.

Vzhľadom na to, že máte pred sebou celý deň, naozaj stojí za to pripraviť svoje telo aj ducha, aby zvládlo všetko, čo sa počas dňa stane. Ranné cvičenia je možné vykonávať hneď po prebudení, no vtedy je potrebné mať veľkú motiváciu, pretože telo je po noci stále veľmi lenivé.

Previous post Cvičenie na nohy – čo sa oplatí vedieť?
Next post Predtréningové doplnky – čo sú to za produkty?