Na zvýšenie sily v rukách sú potrebné vhodne zvolené cviky. Mnohí slávni športovci mali veľa tréningov v kombinácii s diétami, kým získali vzhľad, aký robia teraz. Samotné cvičenie ale nie je všetko, potrebujete ochotu a motiváciu. Je veľmi málo ľudí, ktorí sa na prvom tréningu dokážu niekoľkokrát povytiahnuť.

Väčšinou sú to ľudia, ktorí sa ledva vytiahnu na hrazde iba dvakrát. Čo teda robiť, aby naše ruky nabrali viac sily? Na začiatok budú dobrým cvičením kliky. Prevádzané na šírku ramien posilnia hrudník, ramená a triceps. Ďalšou dobrou metódou je vytiahnuť sa na nízku tyč s nohami na podlahe.

Pri tejto technike je dôležité meniť úchopy každé 3 série. Pri takýchto príťahoch sa veľmi zapájajú ramená. Dobrou metódou na výrobu rúk je plank, ktorý posilňuje nielen ruky, ale aj svaly brucha a nôh. Správne naplánované silové cvičenia na rukách nám umožnia dosiahnuť efekt, o akom sme vždy snívali, bez ohľadu na pohlavie.

Cvičenie na triceps a ramená

Triceps je tricepsový sval nadlaktia. Rozdeľujeme ho na tri časti: strednú hlavu, bočnú hlavu a tiež vnútornú hlavu. Prvý cvik, ktorý stojí za to odporučiť, je vzpriamovanie paží s hornou kladkou. V takomto tréningu sú zapojené všetky svaly tricepsu. Ďalším cvikom je narovnanie čela s činkou v ľahu na lavičke a zvýšenie hmotnosti tricepsového svalu.

Posledné cvičenie pre veľmi vytrvalých a tých, ktorí dosiahli pokročilú úroveň, pretože to nezvládne každý – kliky s úzkym rozostupom rúk. Týmto spôsobom sa dá nafúknuť triceps. Vhodné cviky na ramená budú tréningy s činkami a činkami, len to prinesie výsledky.

Stojí za to sa zoznámiť s takými cvičeniami, ako je tlačenie činiek cez hlavu s rotáciou zápästia, tlačenie činiek nad hlavou, ako aj vojenský tlak na lavičke. Myslím si, že kombináciou týchto cvikov sa nám zviditeľnia tricepsy a ramenné svaly a užijeme si výsledky.

Bicepsové cvičenia

Existujú určité kombinácie cvikov, vďaka ktorým je biceps veľmi aktívny. Nie je chybou, že najúčinnejším cvikom je zdvíhanie činky. Veľa cvikov na hornú časť chrbta (napríklad tréning na kapucni) zahŕňa aj bicepsy. Existuje niekoľko pravidiel, ktorých používanie zaručuje rýchly rozvoj bicepsového svalu a účinky budú rýchlo viditeľné.

Toto je v prvom rade správna technika vykonávania. Dôležité je, aby svaly správne fungovali a tréning bol čo najnáročnejší. Dôležitá je aj zmena úchopu, aby ste príliš nezaťažovali zápästia a rozložili váhu. Výbavu by ste mali zmeniť, aby tréning nebol jednotvárny a váhu prispôsobiť našim schopnostiam.

Použitie príliš veľkej váhy zaťaží svaly a účinky nebudú také viditeľné. Najobľúbenejšie cviky sú zdvíhanie rúk na modlitebnej knižke, dvíhanie predlaktia jednou rukou, dvíhanie činiek v stoji, dvíhanie činiek v kladivkovom úchope a dvíhanie činky úchopom.

Previous post Predtréningové doplnky – čo sú to za produkty?
Next post Ako variť zdravšie?