Športové cvičenia si v poslednej dobe získavajú čoraz viac priaznivcov, hoci motivácia každého z nich je úplne iná. Niektorí to robia kvôli prebytku voľného času, iní preto, že ich snom je schudnúť, stále sa nájdu takí, ktorí si chcú jednoducho zlepšiť kondíciu alebo zlepšiť svoju pohodu a zdravie.

Ako vidíte, existuje veľa dôvodov, ale čo tí, ktorí vidia len prekážky, ktoré im bránia v pohybe? Čo nás blokuje? Určite nedostatok motivácie znamená, že so športom nezačíname vôbec, alebo nadšenie vyprchá čoskoro po jeho začatí. Čím silnejšia je motivácia aktivátorom, tým dlhšie vydržíme.

Ďalšou prekážkou je údajný nedostatok vybavenia, ale to je častá výhovorka. Takmer každý človek má doma fľaše s vodou, ktoré dokážu efektívne nahradiť činky. Ďalšia skupina ľudí vždy odkladá začiatok cvičenia na neskôr. Táto metóda v živote jednoducho nefunguje a netýka sa to len fyzickej aktivity. Nechajme teda všetky výhovorky bokom a začnime sa hýbať.

Efektívne cviky na chrbát

Cvičenia, ktoré zlepšujú pružnosť chrbtice, ovplyvňujú kvalitu nášho života. Ak chceme efektívne posilňovať chrbticu, mali by sme si zaobstarať veľkú loptu a vykonávať na nej cviky. Môžete napríklad robiť kliky 3 sady x 12 na každú ruku, pričom držíte takúto loptu.

Okrem toho stojí za zmienku, že hádzanie rúk s loptou dozadu pekne posilňuje chrbát. Dobrým športom na chrbticu je používanie cvičení jogy a pilatesu. Joga naťahuje svaly a je dobrá pre dýchací systém. Cvičením Pozdrav slnku sa posilňuje chrbtica a jej ohybnosť a posilňujú sa ruky a nohy.

Je to systém, ktorý trvá 15 minút a mal by sa vykonávať ráno, aby naše telo prešlo pozitívnymi energiami života. Chrbticu sa oplatí posilňovať aj pomocou pilatesových cvikov, pretože zapájajú svaly stredu tela, teda brucho. Pilates má pozitívny vplyv na naše držanie tela. Ďalším dobrým športom pre zdravú chrbticu je plávanie, ktoré nám uvoľňuje chrbát.

Môžete cvičiť počas tehotenstva?

Ženy chcú byť vždy a všade vo forme. To by však nemalo nikoho prekvapiť. Mnoho žien sa chce cítiť krásne a atraktívne doslova v každom okamihu svojho života. Aj počas tehotenstva, čo je požehnaný stav. Niektoré ženy sa obávajú, že po tehotenstve nebudú v dobrej kondícii.

Platí to najmä pre ženy, ktoré si zvyčajne veľmi dávajú záležať na svojom tvare a kondícii. Veľa žien chce cvičiť aj počas tehotenstva. Je to však vhodné? Samozrejme, drvivá väčšina questov je úplne zakázaná. Toto stojí za to mať na pamäti. Existujú však určité cvičenia, ktoré môžu robiť tehotné ženy.

Predtým sa však musíte poradiť so svojím lekárom a požiadať o povolenie. Niektoré dámy musia napríklad neustále ležať a takéto šantenie si nemôžu dovoliť. Za zmienku tiež stojí, že v špeciálnych pôrodných školách sa vykonáva množstvo cvičení, ktoré zároveň ovplyvňujú pohodu rodičky, správny vývoj plodu a lepšiu kondíciu ženy.

Previous post Výživové doplnky na chudnutie
Next post Zdravé a pohodlné