O doplnkoch stravy sa toho dá veľa povedať, niet divu, že sú v súčasnosti také populárne. V podstate každá farmaceutická spoločnosť vyrába doplnky na rôzne veci, no najobľúbenejšie sú tie na chudnutie.

Väčšina z nás má obdobie, keď sa chudnutie stáva posadnutosťou. Chceme schudnúť rýchlo a efektívne a veľmi atraktívne sú tabletky, ktorých inzerenti nás uisťujú o zázračných účinkoch.

Samozrejme, nie je to tak, že po zjedení jednej tabletky zrazu magicky schudneme 5 kilogramov. Ako už názov napovedá, ide o niečo extra, čo môžeme využiť pri zdravej strave aj pri pravidelnom cvičení.

Rozhodne to nie je tak, že tabletky vôbec nezaberajú. Obsahujú pre telo naozaj cenné zložky, ktoré skutočne dokážu urýchliť proces chudnutia, no nemôžeme rátať ani so zázrakom, pretože ten sa určite nestane. Vďaka tabletám môžeme schudnúť, ale len komplexným pôsobením. Cvičenie, zdravá strava a tabletky, nie tabletky a prípadne diéta.

Doplnky sú posledná možnosť

Doplnky stravy, najmä tie na chudnutie, sú hitom posledných rokov, po takomto produkte siahol v podstate každý niekedy. Často sa stáva, že si dobre uvedomujeme, že nejde o produkt, ktorý nám pomôže schudnúť, no aj tak po ňom siahame dúfajúc, že ​​nám v tomto boji pomôže.

Nie, ani ten najlepší doplnok nás neprinúti schudnúť bez námahy. Ak chceme vidieť skutočné účinky, musíme kombinovať stravu s cvičením a doplnky berme len ako doplnok.

Veľkou výhodou doplnkov je obsah cenných zložiek, najmä vitamínu B, ktorý nám dodáva energiu. Vďaka nej nie sme tak unavení a môžeme viac cvičiť. Toto je veľmi dôležitý aspekt, najmä počas procesu chudnutia. Mali by sme tiež pamätať na to, že akékoľvek fotografie zverejnené na internete sú určené len na prilákanie zákazníkov a nie sú odrazom reality. V skutočnosti každý obrázok, ktorý nájdeme na internete alebo vidíme v televízii, nám neukazuje, ako tablety v skutočnosti fungujú.

Prečo by ste sa mali vyhýbať doplnkom

Každý vie, že doplnok nie je liek. Takéto informácie nájdete nielen v lekárňach či u lekára, ale aj v samotných reklamách, kde výrobcovia zdôrazňujú, že daný výrobok je liekom, nie doplnkom. Už samotný názov nám ukazuje, že ide o doplnok, že vlastne nejde o niečo, čo dokáže náš problém vyliečiť, ale jednoducho sa ho snaží nejakým spôsobom odstrániť.

Doplnky nie sú veľmi zdravé, najmä pre našu pečeň, ktorá nemá rada príliš veľa tabletiek, no nie sú takmer nebezpečné, hoci v nadmernom množstve môžu byť nebezpečné.

Doplnky nefungujú ako zázračný liek na všetko. Nejde o to, že po užití tablety alebo celého balenia zázračne schudneme a naše vlasy budú krásne a lesklé, ako ukazujú výsledky výskumov, v skutočnosti ide o to, že len dlhodobo užívané doplnky môžu priniesť očakávaný efekt . Absolútne ju nemôžeme brať ako zázračnú pilulku na všetky problémy.

Previous post Ako šikovne cvičiť v posilňovni.
Next post Prekážky pri cvičení