Mladí adepti na telocvik veľmi často nemajú ani poňatia o tom, ako vykonávať cviky v posilňovni. Veľká časť ľudí po prvom príchode do cvičebne chce „vymakať“ na hrudi rovnako ako ten najskúsenejší kulturista. Cvičenie v posilňovni však nie je o tom. Aby ste boli v posilňovni úspešní, oplatí sa cvičiť rozumne a s hlavou.

Musíte si uvedomiť, že po pár dňoch tréningu nemôžete mŕtvy ťah s váhou blízkou výsledku Mariusza Pudzianowskiho. V posilňovni by ste mali cvičiť hlavou. Je potrebné zvoliť váhu podľa vlastných schopností. Na dosiahnutie výsledkov v posilňovni sa oplatí použiť metódu malých krokov – systematicky zvyšujte záťaž od tréningu k tréningu. Na tento účel sa oplatí viesť tréningový denník. Výrazný progres v posilňovni môže byť, keď si o týždeň na ďalšom tréningu pridáme kilo navyše. Robiť malé kroky je jedným z najlepších spôsobov, ako držať krok s najlepšími v posilňovni.

Ako zostať motivovaný cvičiť.

Každý by chcel mať vo svojom tréningu vysokú motiváciu. Určite sa oplatí zistiť, čo robiť, aby ste si udržali vysokú mobilizáciu na cvičenie. Oplatí sa prečítať si článok, aby ste vedeli, ako trénovať. Hneď na začiatku by ste mali staviť na správne padnúce oblečenie na tréning. Určite sú pre nás dosť dôležité veci, v ktorých vyzeráme celkom pôsobivo. Druhou veľmi dôležitou vecou, ​​ktorá nás môže motivovať, je predovšetkým stanovenie si vlastných menších cieľov. Oplatí sa napríklad upresniť, že za taký a taký čas zabehneme 3 km.

Aby sa športová motivácia udržala neustále, mali by ste v prvom rade využiť športové podujatia. Oplatí sa informovať o najbližšom maratóne v našom meste alebo cyklistickej rely.

Spoločná výzva. Oplatí sa hľadať takú „akciu“, ktorá sa bude vyznačovať tým, že napríklad celý maratón bude fungovať na jeden výsledok, napríklad „Vytočte merače pre mesto X“. Prihlásenie sa na takúto „akciu“ môže predovšetkým posilniť celú motiváciu trénovať tvrdšie a s väčším nasadením.

Najdôležitejšie podložky na cvičenie.

Pred kúpou podložky na cvičenie by ste sa mali oboznámiť s ich typmi na cvičenie. To, čo si vyberieme, do veľkej miery určí, na aký druh tréningu sa zameriame.

Podložka na jogu je v mnohých prípadoch obyčajný bavlnený koberec. V poslednej dobe sú veľmi obľúbené protišmykové podložky pre väčšiu priľnavosť k podkladu ako aj správnu rovnováhu. Povrch materiálu nesmie skĺznuť. Podložka na jogu, ktorá sa šmýka, je v skutočnosti veľkým rizikom zranenia pri tréningu.

Dá sa rozlíšiť aj iný typ. Ochranná podložka umožňuje efektívne stabilizovať zariadenie a chrániť podlahu pred všetkými druhmi škrabancov. Vďaka nemu môžete pri tréningu ľubovoľne potláčať zvuk. Gymnastická podložka, môže mať široké využitie pri rehabilitačných a nápravných cvičeniach. Aj keď jogový tréning môže byť s jeho využitím rovnako úspešný.

Previous post Ako zosúladiť záťaž so silovým tréningom
Next post Výživové doplnky na chudnutie