Pravidelné športovanie má mnoho výhod. Medzi tie najdôležitejšie patrí zlepšenie pohody a vzhľadu. K cvičeniu sa preto dá presvedčiť stále viac ľudí, ktorí nielen bojujú s prebytočnými kilogramami.

Najspornejším aspektom je výber správneho času dňa na cvičenie. Niektorí ľudia veria, že najlepšie výsledky možno očakávať po tréningu, ktorý sa užíva skoro ráno, krátko po tom, ako vstanete z postele. Nie všetci s tým však súhlasia. Raňajky sú podľa zásad zdravého životného štýlu dôležitým jedlom a čas ich jedenia netreba odkladať. Závisí od toho metabolický proces a správne fungovanie tráviaceho systému počas dňa. Sú ľudia, ktorí sa cítia unavení ráno, kým nezjedia prvé jedlo. Navyše ranná fyzická námaha nie je priaznivá pre ľudí, ktorí chcú posilniť svaly.

Každý organizmus je iný, preto je najlepšie prispôsobiť čas cvičenia individuálne vlastným schopnostiam. Nestojí za to vzdať sa školenia kvôli výhodám, ktoré na oplátku prináša.

Domáce cvičenia

Čoraz viac ľudí si uvedomuje, že hýbať sa oplatí a nielen vtedy, keď potrebujete schudnúť. Pravidelné cvičenie je jedným z najlepších spôsobov, ako sa cítiť lepšie. Niektorí ľudia sa rozhodnú ísť do posilňovne alebo do fitness klubu, iní uprednostňujú chôdzu.

Keď nie je dostatok času na odchod z domu, nie je potrebné sa ani lámať. Existuje mnoho spôsobov, ako dosiahnuť zdravú váhu bez toho, aby ste opustili svoj domov. Stačí si každý deň nájsť okolo 30 minút voľného času, čo nie je veľa. Doma budú fungovať rôzne druhy malých gymnastických pomôcok. Medzi ne patrí švihadlo, hula hoop, rotoped a fitness lopta. Môžete si vybrať aj tréningový bežecký pás, no ten nebude fungovať pre ľudí s množstvom zbytočných kilogramov. Musia sa vyhýbať behu kvôli veľkému zaťaženiu kĺbov.

Cvičenie vykonávané doma vám pomôže nielen starať sa o vašu postavu, ale aj zlepšiť vaše zdravie. Rovnako ako vonku alebo vo fitness klube, priaznivo ovplyvňujú prácu mnohých orgánov vrátane srdca.

Športové nápoje – Zostať hydratovaný ako dôležitá súčasť vášho tréningu

Ľudia, ktorí intenzívne športujú, potrebujú stravu prispôsobenú ich životnému štýlu. Jeho úlohou je poskytnúť správne množstvo energie a zložiek potrebných pre správne fungovanie organizmu.

Počas cvičenia športovci strácajú veľké množstvo vody. Dopĺňanie tekutín počas cvičenia aj po ňom je preto nanajvýš dôležité. Funkčné nápoje boli vyvinuté okrem iného aj pre fyzicky aktívnych ľudí. V závislosti od druhu poskytujú rôzne množstvo minerálov. Počas cvičenia by športovci mali konzumovať izotonické nápoje, pretože rýchlo dopĺňajú stratené živiny. Ich zloženie je podobné telovým tekutinám. Po tréningu sú na pitie vhodné ovocné či zeleninové šťavy a tiež minerálne vody.

Každý, kto intenzívne trénuje, musí pamätať na pitie správneho množstva tekutín. Počas cvičenia sa voda stráca, čo môže telo rýchlo dehydrovať.

Previous post Ako sa správne stravovať?
Next post Zdravé stravovanie každý deň