Zdravé stravovanie, najmä v súlade s tým, čo vaše telo potrebuje, môže stáť peniaze. Ceny potravín sa z roka na rok zvyšujú, čo je vidieť na každodenných nákupoch. Ak zmeníte aj kvalitu produktov na vyššiu, tak vidíte, koľko peňazí sa na to míňa. Takáto výživa je hlavne pre majetnejších ľudí, pretože nemusia šetriť na iných nákupoch.

Na druhej strane, ľudia, ktorí majú veľkú rodinu, môžu nakúpiť v blízkych predajniach zeleniny, malých biofarmách či bylinkárňach. Mnoho farmárov predáva svoju zeleninu a ovocie na trhovisku, takže sa tam tiež oplatí ísť. Ceny sú stredne nízke, takže sa dá kúpiť aj viac kusov.

Mnohé produkty sú surové a potom sa finálne jedlá vyrábajú doma. Musíte si na to nájsť čas a potom sa účet vyrovná. Zaneprázdnení ľudia si môžu kúpiť hotové jedlá, dbajte však na ich kvalitu. Pri nákupe cez internet sa ceny zvyšujú z dôvodu doručenia.

Strukoviny pre zdravie

Strukoviny sú predovšetkým fazuľa, hrach, šošovica, sója, cícer a fazuľa. Majú špecifickú chuť a sú často nevýrazné, preto sa tieto produkty jedia s inými. Výborne chutia k mäsu, ale aj v polievkach či šalátoch. Majú veľa bielkovín, a preto ich vegetariáni tak veľa konzumujú výmenou za mäso.

Najlepšie sú uvarené, pretože len vtedy cítiť ich chuť. Stačí trocha korenia a obed či večera môžu byť úplne iné. Strukoviny môžu byť ťažko stráviteľné, preto je najlepšie ich jesť na jeseň a v zime, pretože lepšie zahrejú organizmus a rýchlejšie trávia.

Nie sú to drahé produkty a zároveň veľmi zdravé, preto sa tak odporúčajú. U nás rastú aj v záhradách či na pozemku, preto sa oplatí pestovať si ich sami. Vôňa varených strukovín sa rozlieha po celom dome a spolu s aromatickými bylinkami robí chuťové bunky citlivejšími. Ak niekto nemôže jesť fazuľu alebo fazuľu, mal by vyskúšať jemnú šošovicu, z ktorej sa vyrábajú aj rezne.

Workshopy zdravej výživy

Workshopy zdravej výživy sú hodnotné stretnutia, kde sa každý môže naučiť variť. Nie je to však tradičné varenie, ale zdravšie. Veľa ľudí nemá žiadne recepty ani nápady, ako sa zdravo stravovať. Na druhej strane, počas workshopov pod dohľadom dobrého odborníka sa to dá naučiť.

Sú tu pripravené suroviny, často málo vídané, z ktorých sa dajú vykúzliť lahodné jedlá. Môžu to byť raňajky, obed alebo večera. Je to hlavne o trende naučiť ľudí zdravo sa stravovať, aby potom nemali problémy alebo neochoreli. Takéto stretnutia trvajú maximálne pár dní a každá hodina je o niečom inom.

Pripravujú sa chutné šaláty, chlebíčky, polievky, teplé jedlá a zeleninové zmesi. Koreniny a bylinky sú dôležitou zložkou, preto sú tiež zastúpené v bohatom množstve. Takéto stretnutia sú často bezplatné, aby povzbudili ľudí k novej forme učenia. Môžete prísť s deťmi a potom sa aj drobci dozvedia, čo je zdravé a čo sa oplatí odmietnuť.

Previous post Cvičenie na ramená
Next post Aké doplnky stravy urýchľujú regeneráciu organizmu po tréningu?