Tréning na hmotu zväčšuje nielen naše svalové tkanivo. Tiež zvyšuje telesný tuk. Práve to vám bráni v plnej spokojnosti z krásne vypracovaných svalov. Obklopuje a pokrýva svalové tkanivo. Ak sa ho zbavíme, naše svaly budú oveľa lepšie definované. Na tento účel je najlepšie využiť redukčný tréning.

Musíme tiež úprimne povedať, že redukčný tréning by mali vykonávať len pokročilí ľudia. Najlepšie je prispôsobiť intenzitu a pokročilosť tréningu svojim schopnostiam. Na svoju kondíciu, vytrvalosť a silu. Tréningový plán na redukciu svalového tkaniva by mal obsahovať čo najviac viackĺbových cvikov.

Tréningy by mali byť naplánované aspoň na tri dni v týždni. Musíme tiež pamätať na to, aby sme si jeden deň vyhradili na odpočinok. Najlepšie je začať s najväčšou záťažou, postupne prejsť na menej namáhavé cvičenia. Vykonané akcie by nás mali priviesť k štíhlej a vyrysovanej postave.

Rozcvička pred tréningom

Je to najdôležitejšia a nenahraditeľná súčasť každého tréningu. Tým na minimálnu mieru znížime riziko zranenia, natiahneme všetky časti tela a dosiahneme lepšie výsledky. Rozcvička pred tréningom by nám nemala zabrať viac ako pätnásť minút. Keď sú naše svaly zahriate, stávajú sa efektívnejšími a tréning sa stáva príjemnejším.

Rozcvička by mala pozostávať z cvikov ako prekrvenie hlavy v 20 opakovaniach, prekrvenie hlavy tam a späť. Cirkulácia predlaktia, 30 sekúnd dovnútra a von. Kruhy na ramenách 20 opakovaní, kruhy na zápästí sa vykonávajú 60 sekúnd v oboch smeroch. Zákruty, robíme 15 opakovaní na jednu stranu.

Úklony trupu, 40 opakovaní. Kruhy bokov, každý po 10 opakovaní, ale pri tomto cviku sa naše boky musia poriadne prekrviť. Krúženie nôh v kolene robíme 10 opakovaní na jednu nohu. Každé rozcvičenie treba považovať za malý tréning pred veľkou výzvou. Preto by sme mali naše cvičenia vykonávať pomaly a opatrne.

Funkčný tréning

Zložitá športová slovná zásoba môže robiť problém človeku, ktorý práve začína s pravidelným tréningom. Je dôležité dôkladne porozumieť odporúčaniam školiteľa, inak sa môže ukázať, že školenia neprinesú očakávaný prínos v predpokladanom čase.

Kardio tréning, funkčný tréning, kadencia, intervaly – to všetko znie pre začínajúceho športovca veľmi tajomne. Čím viac sa však zaujímate o zdravý životný štýl a pohybovú aktivitu, tým menší problém budete mať s odbornou slovnou zásobou. Čo je funkčný tréning?

Jednoducho povedané, ide o tréningovú jednotku, počas ktorej sa vykonávaním špecifických cvikov opakujú pohyby, ktoré ľudské telo vykonáva pri každodenných činnostiach. Funkčný tréning, geniálny vo svojej jednoduchosti, dokáže priniesť úžasné výsledky v relatívne krátkom čase. Vďaka jednoduchým predpokladom môžete ľahko cvičiť doma, nemusíte chodiť do posilňovne.

Previous post Stres a zdravie
Next post Strava a zdravé stravovanie sú veľmi dôležité