Niet pochýb o tom, že správne jedlo je nevyhnutné. To je to, čo skutočne potrebujete presvedčiť čoraz menej ľudí. Samozrejme, stále existujú „kópie“, ktoré neraňajkujú a potom celý deň jedia fast-foody. Žiaľ, žalúdok takýchto ľudí nevydrží. Nestojí za to vystavovať sa nepríjemným neduhom. Už teraz je lepšie dbať na zdravé stravovacie návyky. V súčasnosti máme množstvo rôznych výživových poradcov a výživových poradcov. Nič vám nebráni ísť za nimi a povedať im o svojich obavách.

Dobrý dietológ určite nájde správny postup. Veľa ľudí sa bojí držať diétu, pretože si myslia, že potom už nebudú môcť jesť nič dobré. Našťastie to tak nie je. Na svojom jedálničku môžete objaviť úplne nové chute a jedlá, ktoré si obľúbite aj vy. Veľa ľudí potvrdzuje, že pri zmene stravovacích návykov mali veľkú úzkosť, no všetko dopadlo oveľa lepšie, ako si pôvodne mysleli. Predsa len, čert nie je taký strašidelný, ako je namaľovaný. Podobne je to aj s prechodom na diétu pod dohľadom odborníka.

Zvyk zdravého stravovania je veľmi dôležitý

To je hádam úplne pochopiteľné. Musíte však vedieť, že je oveľa jednoduchšie viesť zdravý životný štýl pre človeka, ktorému boli takéto hodnoty vštepované od útleho veku. Ak rodičia vždy hovorili, že napríklad chrumky a cola sú veľmi nezdravé, pre takéhoto človeka bolo oveľa jednoduchšie zaviesť zdravé stravovacie návyky. Treba tiež zdôrazniť, že ak ste sa v takejto rodine väčšinou stravovali veľmi zdravo, tak človek vychovávaný v takýchto podmienkach nebude mať problémy s prechodom na inú stravu.

Čo však majú robiť ľudia, ktorí mali inú situáciu? Ak zdravé stravovanie neprebehlo v ich bezprostrednom okolí, je pre nich oveľa ťažšie prejsť potom na akúkoľvek diétu. To je hádam úplne jasné. Nie je to však úplne nemožné a na to treba myslieť aj vy. Všetko závisí od človeka a jeho motivácie. Ak je na dostatočne vysokej úrovni, je možné zmeniť svoje stravovacie návyky na oveľa zdravšie.

Cukor je veľmi nezdravý – najlepšie je vylúčiť ho zo stravy

Žiaľ, stále si veľa ľudí neuvedomuje, ako veľmi. Preto stojí za to dozvedieť sa o niekoľkých aspektoch. Veľa z nás zje denne niekoľko lyžičiek tejto „bielej smrti“. Bohužiaľ, skôr či neskôr čelíme zdravotným problémom. Za zmienku určite stojí, že cukor má okolo 20 prázdnych kalórií. Ak teda niekto bojuje s nechcenými kilogramami, konzumácia konkrétneho produktu mu v tom určite nepomôže. Navyše k tomu prispieva aj cukor.

V skutočnosti je to možno najmenej vážny dôvod. Oveľa horšie je, že konzumácia bieleho cukru prispieva k tomu, že sme jednoducho vystavení mnohým zdravotným komplikáciám. Veď „biela smrť“ prispieva k tomu, že môžeme mať problémy s hypertenziou či aterosklerózou. Toto sú len dve choroby, ktoré cukor spôsobuje, preto je dobré ho obmedziť. Tiež stojí za to vedieť, že tento produkt má katastrofálny vplyv na stav našich zubov. Preto sa oplatí používať zdravé náhrady, a len dať zbohom bielemu cukru.

Previous post Dobre naplánovaný hromadný tréning
Next post Živiny a doplnky stravy