Stres má obrovský vplyv na vaše zdravie, a preto sa mu treba vyhýbať. Každý deň by ste mali byť veľmi pokojní, aby nedošlo k ohrozeniu vášho zdravia. Hoci je to veľmi ťažké, pretože život je plný výziev, dá sa to. Keď sa stres zhorší, mali by ste sa upokojiť, uvoľniť a dokonca urobiť niečo, čo vám počas stresu pomôže.

Možno to nie je úplne možné odstrániť, ale oddanosť inej príčine má za následok menej. Môže to byť hobby, šport, prechádzky, hra s deťmi, so psom alebo práca v záhrade. Akákoľvek forma je dobrá, pokiaľ je účinná. V súčasnosti všetky médiá ponúkajú zaujímavé riešenia stresu, čo umožňuje obrovský výber v závislosti od toho, kde žijete.

Stres spôsobuje obrovské zdravotné straty v podobe chorôb, často veľmi vážnych. Toto je varovanie, aby ste zmenili svoj životný štýl na zdravší. Ukazuje, že musíte zmeniť stravu, niekedy aj prácu alebo dokonca miesto a celý život. Zdraviu potom veľa prospeje a hlavne získa späť svoju skutočnú silu.

Ako sa starať o svoje zdravie každý deň?

naše zdravie je to najdôležitejšie, čo máme – naša pohoda a vzhľad závisia od toho, ako žijeme. O svoje zdravie sa oplatí starať každý deň, nielen pri pravidelných návštevách lekára. ČO znamená zdravý život? predovšetkým schopnosť relaxovať, nedostatok stresu a aktívny životný štýl. Šport je veľkým potešením a možnosťou postarať sa o seba.

Aktivitami ako beh, bicyklovanie či plávanie nielen spaľujeme kalórie, ale hlavne sa staráme o správnu postavu, zhadzujeme zbytočné kilogramy, robíme telo pružnejším. Nesmierne dôležitá je aj správne zvolená strava – mala by v nej dominovať zelenina, ovocie a celozrnné produkty.

Práve tie nám dodajú vlákninu, vitamíny, minerály, stopové prvky. Okrem zeleniny sa oplatí zaradiť do jedálnička aj veľa mliečnych výrobkov, ktoré dodajú potrebné bielkoviny. Posledným prvkom pohody a zdravia je správna hydratácia organizmu a dodanie primeraných dávok vody.

Dobrá fyzická aktivita pre zdravie

Šport je zdravie – toto porekadlo pozná každý Poliak. Posledné roky ukázali, do akej miery sa šport stal módnym – stále viac z nás behá, bicyklujeme, skúšame chodiť a užívame si outdoorové aktivity. Športovanie umožňuje predovšetkým okysličenie organizmu – je to mimoriadne dôležité pre náš mozog, srdce a obehový systém.

Aktivita a šport vám umožňujú zvýšiť prietok krvi, zlepšiť obeh. Najdôležitejšou funkciou športu je samozrejme možnosť budovania hodnotnej svalovej hmoty, hodnotnej kondície, tiež podpora chudnutia zbytočných kilogramov a zoštíhlenie postavy.

Radosť nám robí aj správne zvolená športová disciplína a endorfíny vyplavované pri športe nám robia radosť. Šport by mal byť každodenným životom nás všetkých – bez ohľadu na vek. Už od malička sa oplatí deti privykať na aktivitu, aby nemali problémy s držaním tela či iné choroby.

Previous post Kardio tréning – cvičiť môžete kdekoľvek
Next post Dobre naplánovaný hromadný tréning