Kardio tréning, ako už názov napovedá, má veľa spoločného s tým, ako funguje vaše srdce. Je to najúčinnejší tréning na spaľovanie tukov a chudnutie. Je to všetko o tom, aby srdce tvrdo pracovalo cvičením. Ďalším názvom je aj vytrvalostný tréning. Cvičiť môžeme doma aj v posilňovni, budeme potrebovať iba prístroj, ktorý nám to umožní.

Môže to byť rotoped, bežecký pás, crossový trenažér alebo veslovací trenažér. Stačí tiež ísť na silnú a rýchlu chôdzu. Myšlienka kardio tréningu je taká, že cvičíme na strednej úrovni viac ako pol hodiny. Cvičiť musíme tak, aby sme dostali pulz rovný trom štvrtinám maximálneho pulzu.

Pre kardio tréning je preto dobré mať na tele pripevnený merač tepu. Dnes to nie je žiadny problém, pretože si môžete kúpiť tie najobyčajnejšie tepové fit hodinky. Kardio tréning je taký všestranný, že sa dá cvičiť doslova v akejkoľvek forme. Je dôležité, aby naše srdce viac pracovalo a tým aj intenzívnejšie pumpovalo krv.

Bežecký pás alebo rotoped – čo je lepšie na zimu?

Zima je obdobím, kedy sa pre mnohých z nás fyzická aktivita vytráca alebo je obmedzená na minimum. V zime je jednoducho oveľa ťažšie robiť všetko, čo sa dá ľahko robiť v lete. Preto sa na zimu oplatí poriadne pripraviť. Ak radi beháme alebo bicyklujeme, zima nie je práve naklonená tomuto druhu aktivít.

Našťastie si môžete zaobstarať stacionárny bicykel alebo bežiaci pás a počas zimy behať alebo jazdiť u vás doma. Výber medzi týmito zariadeniami by mal závisieť od toho, čo máme najradšej. Ak uprednostňujete beh, najlepšie je kúpiť si bežecký pás a ak uprednostňujete bicykel, kúpme si na zimu jeho stacionárny náprotivok. No pokiaľ sa v zime nechceme len trochu posunúť, tak každé zariadenie bude dokonalé.

V porovnaní týchto dvoch zariadení je stacionárny bicykel určite priaznivejší. Je určite oveľa lacnejší ako bežiaci pás, takže dokáže ušetriť pomerne veľa peňazí. Vždy si môžete kúpiť obe zariadenia a mať možnosť behať aj bicyklovať.

Bezplatné tréningové plány nájdete na internete

Vo veku internetu môžete nájsť akékoľvek informácie, ktoré chcete. Budeme čítať všetko a všetko na internete. Je to skvelé uľahčenie v každej oblasti nášho života. Pre tých, ktorí športujú, cvičia, chodia do posilňovne alebo trénujú bojové umenia – existujú webové stránky venované týmto športom a telesným cvičeniam všeobecne.

Na internetových portáloch venovaných tejto téme nájdeme rady, informácie a hotové tréningové plány pre každý druh športu. Nezáleží na tom, či ide o plaváreň alebo posilňovňu alebo basketbalový tréning v športovej hale – všetko na túto tému nájdete v encyklopédii 21. storočia. Oplatí sa navštíviť tieto typy portálov, pretože sú to tiež zhluky komunít, ktoré zdieľajú rovnakú športovú myšlienku.

Vďaka tomu si môžete vymieňať názory a názory na dané témy. Mnoho športových webov ponúka aj online služby. Môžete získať pomoc od dietológa alebo pomôcť s vypracovaním cvičebného plánu pre konkrétne svalové skupiny.

Previous post Suplementácia pri veľkom zaťažení
Next post Stres a zdravie