Moderné technológie sú mimoriadne užitočné v každodennom živote. V podstate všetko, čo potrebujeme, dnes nájdeme na internete. Či už na počítači alebo smartfóne. Schudnúť sa dá aj so smartfónom. Môžete si stiahnuť aplikáciu na diétu, cvičenie, tréning v posilňovni, jogging a domácu gymnastiku.

Nájdeme tu aj aplikáciu, ktorá bude presne kontrolovať počet vstrebaných kalórií. Behom pár minút od rozhodnutia môžete začať s kondičným tréningom, a to len vďaka telefónu s príslušnou aplikáciou. Smartfóny dnes dokážu čokoľvek, vďaka obrovskému množstvu programov, ktoré sú pre ne vytvorené. Je až neuveriteľné, že schudnúť sa dá len s pomocou telefónu.

Dokonca si môžeme nahrať virtuálneho trénera, ktorý nás bude nabádať a motivovať k ďalšiemu cvičeniu, k ďalšej fyzickej námahe. Väčšina z týchto typov programov je k dispozícii zadarmo, ale za tie najlepšie sa musí platiť, a to pomerne veľa. Vo väčšine prípadov ide o výdavok, ktorý sa jednoducho oplatí.

Inteligentné hodinky – dokonalý partner na behanie

Behať môže každý, pokiaľ sa na to vopred pripraví. Mali by ste začať skúmaním svojej vytrvalosti a zdravia z hľadiska kardiológie. Potom môžete bežať, ale užitočný by mohol byť moderný nástroj na meranie vašich výsledkov. Zároveň sa už nepoužívajú krokomery, ako to bolo pred pár rokmi.

Dnes môžu byť dokonalým bežeckým partnerom, či skôr trénerom hodinky novej generácie. Inteligentné hodinky budú merať počet prejdených krokov, prejdenú vzdialenosť, počet spálených kalórií alebo budú pravidelne sledovať náš pulz. Vďaka tomuto modernému zariadeniu potom vieme presne vystopovať trasu nášho behu.

Táto trasa je uložená v aplikácii a po jej aplikovaní do špeciálneho programu vidíme presne oblasť, po ktorej sme bežali. Inteligentné hodinky posielajú všetky dáta do spárovaného telefónu, ktorý ich presne ukladá do príslušnej aplikácie na bežecký tréning. Potom môžeme starostlivo analyzovať parametre nášho tréningu v každom ohľade.

Mestské bicykle ako cesta k zdravej doprave

Preplnené mestské ulice, tisíce áut, smrad výfukových plynov a hukot motorov – to všetko svojim spôsobom vyčerpáva ľudí žijúcich a žijúcich v takýchto podmienkach. Ľudstvo si takýto osud pripravilo, pretože nikto nečakal, že civilizácia bude v mnohých ohľadoch taká deštruktívna.

Teraz sa už všetci tak trochu spamätali a nasilu vymýšľali veci na zlepšenie pohodlia obyvateľov tých najľudnatejších miest. Receptom na zdravšiu dopravu môžu byť mestské bicykle. Takéto systémy bicyklov už úspešne fungujú v mnohých poľských mestách. Všetko je to o požičaní bicykla a jeho presune po meste. Vznikajú cyklistické stanice, kde si môžete bicykel požičať a vrátiť.

Keď vezmeme bicykel v mieste, odkiaľ odchádzame, môžeme ho vrátiť na stanicu najbližšie k nášmu cieľu. Je to celkom dobrý nápad, ale zo zdravia bude profitovať len ten, kto sa rozhodne takto pohybovať po meste. Mestské bicykle určite neznížia počet áut, ktoré naďalej znečisťujú ovzdušie vo veľkých aglomeráciách.

Previous post Sacharidy pred a po tréningu
Next post Zdravé stravovanie – neexistujú žiadne skratky