Chcete sa čoskoro pripojiť k posilňovni, pretože v tomto bode úplne neprijímate svoju postavu? Musíte si uvedomiť, že systematická práca a vhodná strava vám k dosiahnutiu tohto cieľa určite môžu dopomôcť. Musíte však ťažiť zo správnej výživy a efektívneho plánu hromadného tréningu.

Mnoho ľudí sa v tejto chvíli pýta, či sa oplatí využiť pomoc osobného trénera alebo je lepšie sa spoľahnúť na vlastné skúsenosti a urobiť si tak zoznam. Ak máte príslušné znalosti a ste presvedčení o správnosti svojich názorov, môžete si tento rozvrh zostaviť sami.

Pamätajte však, že musíte byť naozaj opatrní, aby ste neurobili nejaké chyby. V opačnom prípade nebude tréning efektívny a môže vás vystaviť zbytočným zraneniam. Ak nie ste dostatočne skúsený a nemáte patričné ​​znalosti, potom je lepšie využiť pomoc osobného trénera, ktorý vám perfektne nastaví rozvrh a prinúti vás systematicky naberať hmotu.

Sú masové diéty účinné?

V poslednej dobe sa na trhu objavuje čoraz viac diét, ktoré sú z definície veľmi účinné a dokážu za krátky čas zázraky. Samozrejme, k takýmto diétam treba pristupovať s miernym optimizmom. Bohužiaľ, väčšina z nich je len nápoj z vody. Sú ľudia, ktorí využívajú to, že sa toľko ľudí začína starať o svoju postavu.

To isté platí o mnohých diétach na chudnutie. Ak výrobca tvrdí, že používanie takýchto diét vám umožní stať sa druhým Mariuszom Pudzianowskim za týždeň, potom by ste takýmto uisteniam rozhodne neverili. Žiaľ, budovanie vlastnej postavy je dlhodobý proces a treba na to myslieť. Samozrejme, strava je veľmi dôležitá, no musíte si uvedomiť, že proces budovania krásnej postavy musí chvíľu trvať.

Takže musíte byť trpezliví a prihlásiť sa do telocvične. Okrem toho samozrejme treba použiť vhodnú masovú stravu, ktorú vám pripraví odborník. Len tak sa efektívne postaráte o svoj vlastný vzhľad.

Môže začiatočník robiť hromadný tréning?

Čoraz viac ľudí u nás začína chápať, že len systematický pohyb na čerstvom vzduchu a dbanie na správnu stravu môže prispieť k tomu, aby bol zdravotný stav dlhodobo skutočne vysoký. Do posilňovne sa hlási čoraz viac ľudí.

Samozrejme, väčšina z nich predtým nemala veľa spoločného s cvičením. Títo ľudia preto nevedia, ako efektívne a bezpečne cvičiť. Niektorí ľudia začínajú s hromadným tréningom, hoci nemajú vhodný základ. Existuje vhodný prístup k téme? Žiaľ, nie celkom. Treba zdôrazniť, že začiatočníci by sa v prvom rade mali zamerať na vybudovanie pevných základov.

Tento fakt je tak trochu ako pri stavbe domu. Ak nie sú pevné základy, nebude príliš kvalitná ani celá konštrukcia. Musíte si uvedomiť, že proces budovania lepšej postavy je dlhodobý proces a začiatočníci by mali byť trpezliví a začať s budovaním vhodného základu.

Previous post Spôsob, ako pribrať – tréning a suplementácia
Next post Doplnky stravy – čo hľadať