Kruhový tréning je nepochybne jednou z najobľúbenejších foriem tréningu. Využiť ho môžu ako začiatočníci, tak určite aj pokročilejší. Pýtate sa, prečo je tento tréning taký populárny? Existuje na to aspoň niekoľko dôvodov. Kruhový tréning v prvom rade dokonale zoštíhli postavu. To však nie je všetko.

Treba zdôrazniť, že aj kruhový tréning pomáha udržať si mladistvý vzhľad oveľa dlhšie. Za zmienku tiež stojí, že kruhový tréning pomáha bojovať proti depresii. Všetko preto, že pri tejto činnosti sa vylučuje hormón šťastia. Za zmienku tiež stojí, že periférny tréning prispieva k budovaniu pevných kostí.

Periférny tréning má pozitívny vplyv aj na prácu srdca. Dá sa povedať, že tento tréning znižuje riziko vzniku ochorení súvisiacich s týmto orgánom. Treba si tiež uvedomiť, že kruhový tréning má veľmi dobrý efekt, čo sa týka rôznych častí tela. Niet divu, že ho tak často odporúčajú ľudia cvičiaci v posilňovni.

Dbajte na správnu regeneráciu!

Najmä začiatočníci si myslia, že na začiatku by mali trénovať deň čo deň, aby čo najskôr dosiahli svoje ciele, ktorými sú zvyčajne lepšia postava alebo väčšia výkonnosť tela. Ale takto to nefunguje. Samozrejme, samotný tréning je veľmi dôležitý a nesmie sa zanedbávať.

Iba systematická činnosť vám môže pomôcť dosiahnuť konkrétne ciele. Treba však zdôrazniť, že rovnako dôležitá je regenerácia po tréningu. Začiatočníci väčšinou nie sú pripravení na väčšiu námahu, preto sa im intenzívny tréning môže vypomstiť. To, samozrejme, znamená, že aj takýto ľudia by sa mali starať o správnu regeneráciu.

To všetko preto, aby sa telo príliš nepreťažovalo, pretože je potom oveľa náchylnejšie na rôzne zranenia či úrazy. Treba zdôrazniť, že nedostatok primeranej regenerácie znamená aj nižšiu efektivitu vykonávaného tréningu. Začiatočníci si to preto musia uvedomiť a nemali by cvičiť príliš často, ak na to ich telo ešte nie je pripravené.

Čo sa oplatí skombinovať s tréningom v posilňovni?

Chcete sa postarať o krajšiu postavu a väčšiu výkonnosť tela? Je to veľmi dobré, pretože to za vás nikto neurobí. Treba však podotknúť, že si to vyžaduje patrične vysoké nasadenie a prácu naozaj vysokou rýchlosťou. V prvom rade treba začať správnou stravou, ktorú by mal zariadiť odborník. Potom sa pripojte k telocvični.

To však nie je všetko. Stojí za to zdôrazniť, že tréning v telocvični sa dá ľahko kombinovať s inými pohybovými aktivitami. Môžete tiež ľahko behať alebo jazdiť na bicykli. Beh má tiež veľmi dobrý vplyv na tvar tela a postupne zvyšuje výkonnosť tela.

Ak sa teda chcete starať o príťažlivé telo, mali by ste nielen pravidelne navštevovať posilňovňu, ale počas ostatných dní sa venovať aj inej pohybovej aktivite. Tu treba spomenúť, že 7 dní v týždni nemôžete intenzívne trénovať, no na druhej strane stojí za to dbať na to, aby v každom z dní prebiehal aj ľahký tréning, napríklad beh po práci.

Previous post Efektívne cvičenie v šiestich baleniach
Next post Nájdite nápad na svoju fyzickú aktivitu