Six-pack je bezpochyby snom každého muža. Všetci chlapi, ktorí pravidelne chodia do posilňovne, chcú, aby ich brucho vyzeralo čo najlepšie. Problém je, že rozvoj správnych brušných svalov je naozaj dlhá cesta – najmä pre začiatočníkov.
Našťastie existujú účinné cviky, ktoré vám pomôžu nadobudnúť brušné svaly a podporiť lepší tvar tela. Mali by sa vykonávať 3-krát týždenne. Je dobré začať s kľukmi, pri ktorých zapojíte nielen priame svaly, ale aj šikmé brušné svaly. Výborným cvikom sú aj vreckové nože. Treba zdôrazniť, že pri tejto forme tréningu sa vo veľkej miere zapájajú brušné svaly.
Nožnice je tiež vhodné pravidelne vyrábať. Skvelým cvikom na brušné svaly je aj predná opora o ruky a opora tela o nohy. Inými slovami, mali by ste zaujať pozíciu podobnú klikom, s tým rozdielom, že váha by mala byť aj na lakťoch na tréningovej podložke. Vtedy sú brušné svaly veľmi napäté a silne zapojené.
Kedy sa oplatí začať s tréningom v posilňovni?
Pýtate sa, kedy je ten moment, kedy musíte začať trénovať v posilňovni? V skutočnosti je všetko individuálna záležitosť. Ak vás však omrzela vaša postava a neviete sa pozrieť do zrkadla, prípadne sa hanbíte vyzliecť a chodiť po pláži nahá, znamená to, že treba s postavou niečo urobiť.
Potom bude najvhodnejšie cvičenie v telocvični. Rovnako je to aj v prípade, keď ste naozaj vo veľmi zlom stave, ktorý vás unavuje fyzicky aj psychicky. V tomto prípade by ste si tiež mali čo najskôr kúpiť permanentku a systematicky chodiť do posilňovne. Kedy inokedy začať cvičiť?
Určite, keď je vaša váha príliš vysoká, čo naznačuje napríklad test BMI. Vo všeobecnosti by však každý mal trénovať minimálne pol hodinu denne, aspoň tak, aby bola zabezpečená správna kondícia srdca a celého tela. V opačnom prípade bude vaše srdce skutočne slabšie, čo sa prejaví aj na iných aspektoch vášho zdravia.
Posilňovňa vs domáci tréning
Čoraz viac ľudí uvažuje o tréningu v pohodlí domova. Je to určite alternatíva k bežnému cvičeniu v posilňovni. Obe možnosti majú svoje výhody a nevýhody. Bezpochyby je tréning v posilňovni bezpečnejší. Povrch je totiž prispôsobený cvičeniu a vždy sa môžete spoľahnúť na pomoc niekoho skúsenejšieho alebo trénerov, ktorí hodiny vedú.
Doma bezpečnosť skutočne závisí od nás samých. Ak sa o tento fakt poriadne nepostaráme, môžeme sa dostať do naozaj veľkých problémov. Cvičenie v posilňovni je navyše o toľko jednoduchšie, že môžete využiť pomoc osobného trénera, ktorý vám každý tréning poriadne zapíše a bude vedieť odpovedať na každú otázku.
Cvičenie doma je určite skôr určené pre ľudí, ktorí majú veľa vedomostí a môžu ľahko a efektívne realizovať tréningové plány v pohodlí domova či bytu. Treba si však uvedomiť aj to, že cvičenie doma je lacnejšie, ak už máte všetky stroje, pretože nemusíte míňať hotovosť na lístky.