Mnoho ľudí si vo svojom živote všimne zvláštnu pravidelnosť. Ide o to, že v zime sa ľahšie priberá a v lete zase chudne. Ak máte pochybnosti, môžete sa skontrolovať počas nasledujúcej zimy a budúceho leta. Je to spôsobené tým, že v zime, žiaľ, viac lenijeme.

Deň je oveľa kratší, preto trávime menej času vonku. Z rovnakých dôvodov sa dostávame aj do horšej nálady, ktorú si často zlepšujeme maškrtením. V zime dosahuje fyzická aktivita u mnohých ľudí absolútne minimum. Koniec koncov, keď je vonku zima, je ťažké urobiť prechádzku. Na jar a v lete sa však všetko zmení o stoosemdesiat stupňov. Žijeme dlhšie a viac chodíme.

Na jar sa robí jarné upratovanie, ktoré je zároveň symbolickou fyzickou námahou. Neskôr ideme spať, vďaka čomu si predĺžime aj čas spaľovania kalórií. V lete jednoducho chcete viac, a preto zmena životného štýlu na aktívnejší má pozitívny vplyv na metabolizmus a spaľovanie zvyškov tuku po zime.

Raňajky musia byť veľmi energické

Najdôležitejším jedlom dňa sú raňajky. Bez nej je prakticky nemožné dobre fungovať. Raňajky musia dodať energiu na celý začiatok dňa až do ďalšieho jedla. V praxi je pre mnohých ľudí ďalším jedlom iba obed alebo večera.

Preto raňajky závisia od toho, koľko síl budeme mať na celý deň. Raňajky by tiež mali byť ľahko stráviteľné, aby vďaka nim náš tráviaci systém nepociťoval nepohodlie. Smoothie, tvaroh alebo dokonca miešané vajíčka môžu byť dobrou možnosťou na raňajky, no s čo najmenším množstvom tuku. Na raňajky určite vypite pohár vylisovanej ovocnej šťavy alebo pohár minerálky s citrónom.

Odborníci na výživu odporúčajú na raňajky jedlá s vajíčkami. Ale môžete tiež jesť čerstvý chlieb s čokoládovým maslom. Raňajkové menu závisí od toho, či si dávame pozor na množstvo skonzumovaných kalórií. Jedno je isté, že pri raňajkách by sme sa mali cítiť dobre, preto by sme mali jesť to, čo nám chutí najviac.

Stres môžete odstrániť fyzickou aktivitou

Stres je pravdepodobne pojem, ktorý pozná každý. Asi neexistuje muž, ktorý by sa nikdy v živote necítil v strese. Je to skôr nemožné, pretože každý z nás má stres v génoch. Len jej výskyt môže byť iného charakteru. Existuje niekoľko spôsobov, ako odstrániť stres, ale lekárske opatrenia alebo doplnky stravy môžu byť až poslednou možnosťou.

Prirodzenou metódou eliminácie stresu je samozrejme fyzická aktivita. Práve šport a sústredenie sa na tréning nás núti znižovať hladinu stresu. Čím viac sa danému tréningu venujeme, tým rýchlejšie zabudneme na stres, ktorý nás sužuje. Ak chceme športom prekonať stres, musíme si vybrať taký, ktorý si vyžaduje aj zameranie myšlienok naň.

Ide o to, aby ste počas tréningu nemali čas myslieť na nič iné. Stresu sa zbavíme výberom športu so súťaživosťou a adrenalínom. Futbal, tenis, bedminton a squash sú výborné antidepresíva. Dobré výsledky však prinesie aj korčuľovanie, ak si pôjdete zajazdiť s niekým, nie sami.

Previous post Starostlivosť o štíhlu postavu
Next post Ako viesť zdravý životný štýl?