Starostlivosť o postavu nezahŕňa len vybrané oblečenie a módny účes či make-up. V prvom rade je to starostlivosť o vaše zdravie a pohodu, pretože telo máme jedno a vy by ste sa oň mali starať, pretože tam strávime celý život. Tréning a správna strava by mali byť pre každého z nás veľmi dôležité.

Aeróbne tréningy v tom výrazne pomáhajú – dodajú telu potrebnú dávku fyzickej aktivity, postarajú sa o kĺby, svaly a celé telo srší energiou. Navyše strácame zbytočný tuk, z čoho často vznikajú komplexy. Aeróbny tréning je veľmi populárny v prostrediach, kde ľudia chcú stratiť nepotrebnú tukovú hmotu, pretože tvoria základ úspechu pri chudnutí. Medzi takéto cvičenia patrí okrem iného.

Bicyklovanie, kolieskové korčule, beh, ktorý je popretkávaný aj silovým tréningom. Takáto kombinácia zvyčajne dáva najtrvanlivejšie a najuspokojivejšie výsledky ako v starostlivosti o postavu, ktorá je už fit, tak aj pre tých, ktorí sa len snažia dosiahnuť vysnívané rozmery a postavu.

Najlepšie kardio cvičenia na spaľovanie tukov

Istý čas bolo bežné, že kardio s nízkou intenzitou je najlepšie na spaľovanie tukov. Nedávno sa to však odhalilo a objavila sa nová vzrušujúca metóda kardia.

Najlepším spôsobom, ako spáliť tvrdohlavý telesný tuk, je tráviť v posilňovni menej času, ako sa očakávalo. Táto tréningová metóda sa nazýva HIIT a koncept je vlastne celkom jednoduchý. Prechádzate z cvičenia s nízkou intenzitou k intenzívnejšiemu cvičeniu v intervaloch.

Ak budete svoje výsledky posudzovať len podľa údajov zo stroja, môžete predpokladať, že cvičenie s nízkou intenzitou vykonávané približne 30-40 minút spáli viac kalórií ako 15-minútový intervalový tréning. To sa však ukazuje ako nepravda, pretože po intervalových cvičeniach spaľujeme kalórie aj po odchode z posilňovne. Len 15 minút sa môže zdať príliš dobrých na to, aby to bola pravda, ale radšej tomu verte. Pamätajte však, že tento druh cvičenia nie je pohodová prechádzka parkom.

Ako cvičiť, aby ste schudli?

Cvičenie na chudnutie nie je také strašidelné, ako sa natiera. Nemusí to byť práve najťažšie a najťažšie obdobie dňa, ktoré nás obere o posledné sily. Na rozdiel od zdania môže byť tréning príjemný a keď sa dostaneme na povestný spôsob, bez tréningu si už ani deň nevieme predstaviť.

Cvičenie výrazne zlepšuje náš vonkajší vzhľad, ale má tiež obrovský vplyv na celé telo, robí v tele veľké zlepšenia, vďaka čomu beží na maximum a my sršíme energiou. Ako efektívne cvičiť pri chudnutí? V prvom rade je najdôležitejší pravidelný tréning, aspoň trikrát do týždňa.

Táto frekvencia je najviac odporúčaná a zaručuje merateľné výsledky. Kardio tréning, pretože o ňom hovoríme, je základ, o ktorý by sme sa mali opierať. Bicyklovanie, beh, kolieskové korčule či skákanie cez švihadlo sú účinné cvičenia, ktoré pri správnom stravovaní rýchlo prinesú ovocie. Stojí za to si to pripomenúť a nevynechávať tréningové dni v boji za štíhlu postavu.

Previous post Vo fitness klube alebo v posilňovni sa musíte cítiť dobre
Next post Prečo v zime priberá a v lete chudne?