Ak chceme začať cvičiť v posilňovni alebo chodiť na hodiny do fitness klubu, často máme obavy z hanblivosti. Pre väčšinu je prvá návšteva posilňovne alebo fitness klubu spojená s úzkosťou a pocitom neistoty. Je to úplne prirodzené, pretože ideme na miesto, ktoré nepoznáme.

Preto telocvične a fitness kluby zamestnávajú zamestnancov, ktorí potrebujú, aby sa noví zákazníci cítili dobre už od začiatku. Pretože na takých miestach sa musíte cítiť dobre, vďaka čomu ich budeme radi navštevovať. Fitness kluby a telocvične sú miestami, kde sa štamgasti stretávajú s novými návštevníkmi. A nie je to ani tak, že sa musíte s niekým rozprávať alebo niekoho spoznávať.

Tu najviac závisí od služby, ktorá na danom mieste funguje. Novým používateľom by sa malo všetko ukázať, prediskutovať a ukázať v celom klube alebo telocvični. Vďaka tomu sa nový zákazník bude hneď na začiatku cítiť istejšie. Najlepšie je, keď je v telocvični priateľská atmosféra. V mnohých telocvičniach a fitkách si každý hovorí „Ty, aby si si skrátil zbytočnú vzdialenosť.

Kolieskové korčuľovanie – zábava a okysličenie mozgu

Akýkoľvek šport, ktorý sa cvičí pod holým nebom, má okysličujúci účinok. Okysličenie mozgu a obehového systému počas fyzickej aktivity je veľmi dôležité, pretože kyslík je nevyhnutný pre fungovanie svalov namáhaných tréningom.

Na spaľovanie tukov je potrebný aj kyslík a väčšina ľudí športuje práve za týmto účelom. Inline korčuľovanie je presne taký šport, ktorý sa dá praktizovať iba vonku. Praktizovanie tohto športu má veľa výhod, no zamerajme sa na dve najdôležitejšie. V prvom rade sa úžasne okysličíme. Fyzická námaha, ktorú vynakladáme na šoférovanie, nie je zbytočná, pretože kyslík podporuje spaľovanie tukov. Aj vďaka tomu teda môžeme schudnúť.

Korčuľovanie na kolieskových korčuliach má však aj relaxačné vlastnosti. Je to skvelá zábava a zároveň pre veľa ľudí, pretože sa oplatí ísť korčuľovať vo väčšej skupine. Každý, kto korčuľuje, tiež vie, že kolená už potom vôbec nebolia. Pretože inline korčuľovanie nezaťažuje kĺby tak ako beh alebo bicyklovanie.

Nordic Walking – nápad na dynamickú prechádzku

Na lesných cestičkách môžete čoraz častejšie stretnúť ľudí kráčajúcich s dvoma palicami v ruke. Ide o šport s názvom Nordic Walking. Ide o kombináciu chôdze a bežeckého lyžovania. Nenechajte sa však zmiasť myšlienkou, že ide len o obyčajnú chôdzu s pohybom rúk.

Predtým, ako budete môcť chodiť týmto spôsobom, musíte sa naučiť techniku ​​chôdze. V opačnom prípade si môžete ublížiť. Nič to nemení na fakte, že šport sa stal veľmi populárnym najmä medzi staršími ľuďmi, ktorým sa takto jednoducho kráča ľahšie. Chôdza s palicami sa odporúča aj ľuďom, ktorí chudnú. Na to však musí byť chôdza energická a dynamická.

Na popularite Nordic Walking má vplyv aj to, že palice sú lacné športové vybavenie. Môžeme ich kúpiť za niekoľko desiatok zlotých, ale nájdeme aj drahšie. V tomto prípade cena výrazne závisí od kvality ich spracovania. Pre čo najlepšie výsledky tohto tréningu je lepšie investovať viac, no kúpte si poriadne palice.

Next post Starostlivosť o štíhlu postavu