Toto je jedno z najúčinnejších cvičení na chudnutie. Takzvané aeróbne cvičenie alebo aeróbne cvičenie vám pomáha efektívnejšie spaľovať tuk. Preto sa odporúčajú hlavne ľuďom, ktorí chcú zhodiť pár kíl. Aeróbne cvičenie zabezpečuje prísun kyslíka do svalov namáhaných cvičením vo veľkom množstve.

Znamená to aj spaľovanie tukov, ktoré počas tohto procesu poskytujú energiu pre svalovú prácu. Aeróbne cvičenie je náročné na výdrž, no nie je nijak zvlášť namáhavé fyzicky. Je dôležité cvičiť rovnomerným tempom a udržiavať pulz na odporúčanej úrovni. Navyše, tréning musí trvať viac ako štyridsať minút, aby mal zmysel. Veľmi dôležitý je aj výber cvikov.

Mal by zapájať čo najviac svalov a ideálne by mali byť všetky zapájané rovnomerne. Aerobik je skutočne účinný pri chudnutí. Vďaka veľkému množstvu kyslíka, ktorý preniká do svalov, je spaľovanie tukov efektívnejšie. Dôležité je aj to, že počas tréningu sa zvyšuje teplota vo vnútri tela, vďaka čomu spaľujeme tuky ešte rýchlejšie.

Zmeňte svoj život, začnite s jedením

Veľa ľudí si v živote prejde takou etapou, že sa v ňom rozhodnú niečo zmeniť. Môžu existovať rôzne aspekty, ktoré treba zmeniť. Veľmi často zmena prichádza so začiatkom nového roka, kedy si dávame výzvy v podobe novoročných predsavzatí.

Nový rok je ideálny čas zmeniť svoj jedálniček na zdravý. Zdravé stravovanie je pre vaše zdravie mimoriadne dôležité. Väčšina z nás si ani neuvedomuje, že to, čo jeme, má obrovský vplyv na naše zdravie. Ak nevenujeme pozornosť jedlu, skutočne zanedbávame svoje zdravie. Mnoho ľudí sa rozhodne zmeniť túto otázku kvôli nejakému negatívnemu impulzu.

Zdravotné problémy, malátnosť či choroba sú najčastejšie dôvody zmeny. Medzitým nie je potrebné čakať na nedostatok zdravia, ktorý nás prinúti zmeniť stravu. Môžete to urobiť kedykoľvek a malo by sa to urobiť čo najskôr. Ak teda len cítime, že sa nestravujeme správne, môžeme to zmeniť – najlepšie hneď.

Jablká – najlepšie na jedenie a na čerstvé šťavy

Začnime tým, že najväčšiemu uznaniu sa vo svete tešia práve poľské jablká. Svojimi chuťovými a zdravotnými vlastnosťami vyčnievajú od zvyšku svetovej konkurencie. Denne by ste mali zjesť aspoň dve jablká. Okrem toho môžete vypiť aj pár pohárov jablkového džúsu, no s cukrom si v tomto prípade musíte dávať pozor.

Jablká pomáhajú chrániť srdce pred infarktom, pomáhajú predchádzať ateroskleróze a tiež znižujú hladinu cholesterolu. Jablká sa užívajú pri tráviacich ťažkostiach a hnačkách, no najlepší účinok má jablko na hrubé črevo. Jablká vďaka vláknine, ktorú obsahujú, regulujú prácu čriev a chránia tak pred chorobami, ako je rakovina hrubého čreva. Hoci to vedci nedokazujú, môžete si byť istí, že konzumácia jabĺk je bezpečná pre každého.

Pokiaľ ide o diabetikov, môžu bez obáv jesť aj toto ovocie, pretože jablká majú pomerne nízky glykemický index. V prípade diabetikov by však mali byť striedme v množstve zjedených jabĺk a štiav. A jablkové šťavy sú najlepšie a môžete ich piť ku každému jedlu.

Previous post Ako viesť zdravý životný štýl?
Next post Základné princípy byť fit