Byť fit nie je také zložité, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Zdravé stravovanie nie je o presnom zaznamenávaní každej spotrebovanej kalórie. Dôležitejšia ako kvantita je kvalita jedla, ktoré jete.

Hlavným predpokladom je, že denná strava by mala byť správne vyvážená. Musí obsahovať všetky potrebné živiny, ktoré zaručia správne fungovanie organizmu. Je veľmi dôležité dodať telu pri každom jedle správne množstvo tukov, bielkovín a sacharidov. Nemôžeme zabudnúť na vitamíny a cenné mikroživiny.

Život vo fit štýle sa neobmedzuje len na stravovacie zásady. Nevyhnutným prvkom je aj fyzická aktivita, vzdávanie sa stimulantov, ako aj vykonávanie preventívnych prehliadok. Dodržiavaním vyššie uvedených pravidiel určite prispejeme k zlepšeniu svojho zdravia, a tým zvýšime svoju šancu na dlhý život.

Aktivita počas dňa

Každý z nás má každý deň veľa povinností v práci aj doma. Niekedy je ťažké nájsť si voľnú chvíľku na kávu, nieto ešte hodinu ísť do posilňovne. Všetci však vieme, aké dôležité je udržiavať si tvarovanú postavu.

Ak ste teda veľmi zaneprázdnený človek, nelomte rukami, že na nič nemáte čas, len pohnite hlavou a preorganizujte si plán dňa tak, aby ste si našli aspoň chvíľku na fyzickú aktivitu. Verejnú dopravu môžete úspešne premeniť na prechádzky do práce. Samozrejme za predpokladu priaznivého počasia – veď prechádzky v daždi nemá rád nikto.

Ak ste extrémne tvrdá jednotka, skúste skákať na bicykli – vďaka tomu spálite ešte viac kalórií a zistíte, že svet obdivovaný z perspektívy sedla je naozaj krásny. Okrem toho sa prihláste na nejaké športové aktivity – môže to byť bazén alebo hodiny jogy. Pohybujte sa aj pri upratovaní. Pustite si nahlas svoju obľúbenú hudbu a pozvite vysávač do tanca!

Ovocie vo vašej každodennej strave

Denná strava každého človeka by mala byť zdravá. Telu tak umožníme správne fungovať a zároveň sa budeme cítiť dobre a plní energie. Ovocie je veľmi dôležitou súčasťou denného menu.

Obsahujú množstvo vitamínov a iných živín – mnohé z nich sa nachádzajú tesne pod kožou. Preto sa odporúča jesť ovocie bez šúpania. Malo by sa pamätať na to, že každé ovocie musíte pred konzumáciou dôkladne umyť. Na jej vrchnej vrstve sa môže nachádzať množstvo škodlivých látok, napríklad zvyšky po ich postriekaní prípravkami na ochranu rastlín.

Ovocie nie sú len vitamíny. Je tiež výborným zdrojom vody. To je obzvlášť dôležité počas letných horúčav, keď je ľudské telo veľmi náchylné na dehydratáciu. V ovocí je aj veľa sacharidov, vďaka ktorým dokážeme dobiť telo, keď sa nám vybijú batérie. Ak chcete byť v plnej sile, musíte každý deň zjesť aspoň jedno ovocie.

Previous post Aeróbne cvičenia, teda dokonalé okysličenie svalov
Next post Karotenoidy