Muži pracujú najmä na hornej časti tela. Chlapi chcú, aby ich ruky a hrudník vyzerali čo najefektívnejšie. Aké cvičenia by ste mali vykonať, aby ste túto úlohu splnili? Veľmi dobrou úlohou sú napríklad obyčajné kliky. Môžu sa vykonávať prakticky kdekoľvek.

Pomáhajú zvyšovať silu v rukách a fyzickú silu. Výborne pôsobia aj na hrudník. Dajú sa vyrobiť v klasickej verzii, ale aj náročnej. Zaujímavým nápadom sú kliky s tlieskaním alebo kliky jednou rukou. Príťahy sú tiež dobrým cvikom na hornú časť tela. Muži si môžu bar nainštalovať aj vo vlastnom byte.

Príťahy – vzhľadom na rôzne formy tohto cviku – sú skvelé pre tvar vášho hrudníka a množstvo svalov, ktoré máte. Treba si uvedomiť, že čoraz viac ľudí vykonáva rôzne druhy tréningov s činkami. Sú určené pre začiatočníkov aj pokročilejších. Musíte si však vybrať správne zaťaženie, aby ste sa nezranili.

Cvičenie na hrudník

Svalnatý hrudník výrazne zvyšuje atraktivitu človeka. Mnohí z nás by chceli zlepšiť zdravie svalov na rukách a hrudníku, no nie vždy vieme, aký je najlepší spôsob, ako na to ísť. Na internete sa dajú nájsť protichodné názory na rôzne cviky, ako je to aj v prípade rád, ktoré počúvame od skúsených cvičencov.

Pred začatím cvičení však stojí za to získať aspoň malé vedomosti o tréningu – nesprávne prevedené cviky môžu viesť k zraneniam a iným problémom, tiež nemusia prinášať výsledky, prípadne prinášajú len malé výsledky v pomere k práci vloženej do cvičenia a čas im venovaný.

Cvičenie na hrudník je spojené predovšetkým s vykonávaním takzvaných „zhybov“. Je to vlastne veľmi obľúbené cvičenie a prináša dobré výsledky, no nemali by ste sa v ňom obmedzovať. Do cvičebnej lavice a činiek sa oplatí investovať – vďaka tomu budeme môcť vykonávať oveľa viac rôznych cvikov.

Military bench press, ktorý je jedným z najlepších cvikov na ramená

Jedným z najúčinnejších cvikov na ramená je vojenský tlak na lavičke, ktorý spočíva v zdvíhaní činky nad hlavu v stoji. Znie to dosť jednoducho, ale v skutočnosti je toto cvičenie pre mnohých mužov skutočným problémom. Samozrejme, najproblematickejší sú s týmto cvičením ľudia, ktorí svoje dobrodružstvo s fyzickou aktivitou ešte len začínajú, kým pokročilí to väčšinou zvládajú celkom dobre.

Aké svaly sa však pri tomto tréningu precvičujú? Pri tomto cvičení sa hlavne tzv kukly, teda svaly ramien, ako aj tricepsy a svaly hrudníka. Pri rozhodovaní o vykonaní tohto cviku je však v prvom rade potrebné zvoliť si správnu váhu činky, pretože nesprávne zvolená môže, žiaľ, viesť k zraneniu.

Na začiatok by ste sa mali rozhodnúť pre ľahšiu váhu, ktorú možno postupne zvyšovať. Nosenie príliš veľkej hmotnosti naraz môže mať za následok zranenie, ktoré môže v najhoršom prípade úplne vylúčiť možnosť vykonania tohto cviku.

Previous post Čo sú doplnky po tréningu?
Next post Na zdravom stravovaní záleží!