Nie nadarmo sa téma zdravej výživy tak často skloňuje v rôznych typoch médií. Ukazuje sa, že čoraz väčšia časť našej spoločnosti sa snaží zmeniť svoje stravovacie návyky. Zdravé stravovanie nemusí byť horšie ako naše obľúbené vyprážané jedlá!

Niekedy sa oplatí nahradiť mäso v strúhanke, vyprážané na oleji, grilované či dusené mäso zeleninou. Hoci sa nám to zdá nemožné, veľké množstvo ľudí si zdravšie jedlá určite rýchlo obľúbi. Dôležité je, že na to, aby bol náš domáci jedálny lístok oveľa zdravší, stačí vyradiť z našej špajze nejaký tucet produktov a nahradiť ich zdravšími kolegami.

Príkladom je určite biele pečivo či cestoviny, ktoré treba nahradiť celozrnnými. Repkový olej možno úspešne nahradiť kokosovým. Do jedálneho lístka sa oplatí zahrnúť veľké množstvo zeleniny a ovocia a nahradiť ich sladkosťami. Pre naše obľúbené sladkosti nájdete varianty v podobe výživných a chutných ovsených sušienok.

Ako vyzerať krásne a cítiť sa zdravo?

Niet pochýb o tom, že móda zdravého životného štýlu si obľúbila ženy aj mužov. Prvým dôkazom toho je fakt, že veľké množstvo ľudí aktívne trávi svoj voľný čas. Posilňovne, fitness kluby a plavárne sa tešia skutočne vysokej návštevnosti. Je možné si všimnúť, že takéto miesta s nadšením navštevujú ľudia všetkých vekových kategórií.

Samozrejme, veľké množstvo ľudí sa zameriava na aktivity ako chôdza, beh, bicyklovanie či cvičenie doma. Ak hovoríme o tých druhých, ako príklad tu určite treba uviesť tréningy Ewy Chodakowskej, Anny Lewandowskej a Mel B, ktoré si získali srdcia miliónov Poliakov.

Títo ľudia môžu byť určite príkladom a záchytným bodom pre každého človeka, ktorý čo i len na chvíľu stratí nadšenie a motiváciu. Každý z nás si ľahko nájde záznamy z tréningov a na stránkach trénerov nájdeme množstvo metamorfóz ľudí, ktorí si dôverovali a prešli naozaj obrovskou premenou. Nechýbajú ani rady o zdravej výžive.

Vplyv cigariet na zdravie

Ak chcete jesť zdravo a fit, musíte sa vzdať smrteľnej závislosti na fajčení. Decht obsiahnutý v cigaretách je veľmi škodlivý pre ľudské zdravie. Fajčenie cigariet prispieva k rozvoju mnohých srdcovo-cievnych ochorení a tiež spôsobuje vznik rakoviny.

Je všeobecne známe, že fajčiari žijú v priemere kratšie ako ľudia, ktorí si voľný čas neužívajú cigaretou. Medzi fajčiarmi je tiež zvýšený výskyt pľúcnych ochorení, pretože dlhodobé fajčenie znižuje účinnosť dýchania. Pri akomkoľvek výkonnostnom tréningu je prísne zakázané fajčiť.

Myslite aj na to, koľko peňazí vyfajčíte za mesiac. Urobte si štatistiku, koľko peňazí mesačne miniete na túto závislosť a premýšľajte, čo by ste si za to mohli kúpiť – mala by to byť skvelá motivácia vyhodiť do koša aj posledný balíček cigariet. Postaráte sa tak nielen o svoje zdravie, ale aj o svojich blízkych.

Previous post Aké cviky robiť na posilnenie hornej časti tela?
Next post Ako nájsť motiváciu trénovať?