Ploché, dokonale vyrysované bruško je snom mnohých ľudí, ktorí vstupujú do sveta fit. Na internete nájdeme množstvo rád, ako spáliť nechcený tuk v okolí brušných svalov. Prevažná väčšina samozvaných odborníkov odporúča vykonávať veľa opakovaní tzv chrumká. Ako to vyzerá v praxi?

No ukazuje sa, že to nie je také jednoduché, ako sa môže zdať. Faktom je, že brušáky sú ideálne na rozvoj brušných svalov. Netreba si to však mýliť so spaľovaním tukov, tak to bohužiaľ nefunguje. Vaše spevnené svaly budú stále skryté pod vrstvou tuku. Aby ste sa zbavili jeho prebytku, je nevyhnutné aeróbne cvičenie v kombinácii so zdravou stravou.

Bez nej ani stovky opakovaní v sérii, vykonávaných ráno a večer, neprinesú želaný výsledok – skôr utrpíte bolestivé zranenie ako spaľovanie tukov. S prácou na hmote a vyrysovaní svalov sa oplatí začať až vtedy, keď v obvode pása vidíme zreteľný pokles v centimetroch.

Cvičenia ABT

ABT cviky sú sériou veľmi zaujímavých a zároveň mierne náročných cvikov so zapojením brucha, stehien a zadku. Názov ABT nie je nič iné ako skratka prvých písmen názvov týchto častí tela v angličtine. Popri cvičeniach ako TBC alebo spaľovanie tukov patrí ABT medzi najobľúbenejšie aeróbne cvičenia.

Pravidelné hodiny zlepšujú pevnosť a vzhľad vyššie uvedených častí tela. Tieto cviky okrem modelácie brucha, stehien a zadku majú veľký vplyv aj na celkovú postavu. To je nepochybne hlavný argument pre ich výrobu. Aj keď tieto cviky samozrejme preferujú ženy, neexistujú žiadne kontraindikácie, aby ich vykonávali aj muži.

Stačí dobrý úmysel a trocha pravidelnosti a vzhľad spodnej časti tela sa určite veľmi zlepší. ABT sa odporúča najmä ženám, ktoré majú problém s pomarančovou kožou na stehnách, pretože aktivujú svaly a „rozbíjajú“ kvapôčky tuku pod kožou. Oplatí sa začať okamžite a už o pár týždňov uvidíte prvé účinky.

Cvičiť doma?

Veľa ľudí trénuje doma. Ukazuje sa, že vám môže priniesť naozaj skvelé výsledky! Presvedčili sa o tom ľudia, ktorí cvičia pod dohľadom tréneriek ako Ewa Chodakowska či Anna Lewandowska. Obe ženy majú výbornú postavu, ako aj schopnosť motivovať ostatných k pozitívnym zmenám.

Ľahko nájdeme ich tréningy, ktoré si môžeme zopakovať aj doma. Dámy majú veľa pozitívnej energie, ktorú by cvičiace mali zdieľať. Keď chceme byť úspešní, musíme mať v prvom rade veľa motivácie a vôle. Dôležitý je pravidelný tréning aspoň trikrát týždenne. Ak chceme vyzerať a cítiť sa lepšie, mali by sme si nájsť aspoň hodinu na tréning niekoľkokrát do týždňa.

Nezabúdajte, že cvičenie nie je len povinnosťou, ale predovšetkým veľkým potešením, ktoré nám umožňuje oddýchnuť si po dni v práci či štúdiu. To je najlepší spôsob, ako zmierniť stres a negatívne emócie. Kto sa o tom ešte nemal možnosť dozvedieť, nech tak urobí čo najskôr.

Previous post Pomáha vám cvičenie vždy schudnúť?
Next post Ako sa zdravo stravovať?