Väčšinou ľudia, ktorí sa rozhodli začať cvičiť, veria, že cvičenie im rýchlo pomôže zbaviť sa zbytočných kilogramov. To sa zvyčajne stáva. Niekedy však cvičenie nepomôže a sú z toho všetkého veľmi frustrovaní. Čo je príčinou tohto stavu?

Cvičenia nemusia byť vykonávané presne. Je to preto, že nedostatok vhodnej techniky ovplyvňuje dosiahnutie alebo nedosiahnutie zamýšľaných účinkov. Veľa ľudí venuje málo pozornosti aj samotným cvikom. Takíto ľudia zabúdajú na správnu stravu. To má, samozrejme, aj negatívny vplyv na dosahovanie výsledkov. Často sa stáva, že účinky odcvičené v posilňovni sú premrhané pri jedení po sebe idúcich nezdravých jedál.

Možno školenie nie je správne prispôsobené osobe. Ak je príliš ľahký alebo príliš silný, osoba nedosiahne zamýšľané výsledky. V prvom prípade budú cvičenia len nudné. V druhom prípade môžu príliš ťažké bremená spôsobiť, že cvičiaci sa odradí od ďalšieho tréningu.

Aké sú cviky na brucho pre začiatočníkov?

Nevábne vyzerajúce brucho je pre mnohých ľudí prekliatím. Všetko preto, že tieto oblasti často hromadia nežiaduci tuk. Nechýbajú ľudia, ktorí celkovo schudnú, no majú veľký problém so žalúdkom. Väčšinou sa takíto ľudia rozhodnú cvičiť, aby mali problémy čo najrýchlejšie za sebou.

Ktorý tréning pre začiatočníkov bude najvhodnejší? Treba zdôrazniť, že hneď na začiatku sú účinné cviky vreckové nože. Stačí urobiť 20 takýchto opakovaní. Toto číslo môže byť rozložené do niekoľkých sérií – v závislosti od vašich aktuálnych schopností. K tomu je dobré pridať dosku.

Na úplnom začiatku môžete toto cvičenie vykonať minútu a potom ho zopakovať 4-krát. Okrem toho sa k týmto úlohám oplatí pridať aj nožnice – vykonávané do takzvaného odporu (alebo koľko ten človek bude môcť). Tieto jednoduché cviky by pre začiatočníkov nemali byť príliš veľkým problémom. Ak sa budú vykonávať systematicky, prinesú očakávané výsledky v podobe atraktívnejšieho bruška.

Prečo je cvičenie niekedy neúčinné?

Pýtate sa, čo je dôvodom, prečo cviky, ktoré vykonávate, neprinášajú konkrétne výsledky? Môže to mať veľa dôvodov. Žiaľ, s takýmto problémom často bojujú ľudia, ktorí si sami zostavili tréningový plán. Bohužiaľ, kvôli nedostatku vhodných vedomostí a zručností nemusia takéto cvičenia priniesť žiadne výhody.

Začiatočníci by preto mali využiť pomoc osobného trénera. Cvičenia často nie sú účinné, pretože nie sú vykonávané správnou technikou. Veľa ľudí chce mať prácu čo najrýchlejšie. Treba však zdôrazniť, že vo väčšine prípadov by mal byť tréning predovšetkým precízny. Je to dôležité aj z bezpečnostných dôvodov.

Príliš rýchle vykonávanie určitých úloh môže viesť k zraneniu alebo zraneniu. Cvičenie tiež nie je efektívne, ak nedodržiavate správnu diétu, čo má tiež kolosálny vplyv na výsledky. Preto sa oplatí vyhľadať radu od profesionálneho dietológa, ktorý nastaví správny jedálniček.

Previous post Ako nájsť motiváciu trénovať?
Next post Kľuky – čo by ste mali vedieť o obľúbenom cvičení?