Zhadzovanie zbytočných kilogramov nie je len doménou žien, ktoré chcú vyzerať mlado a lákavo. Prebytočný telesný tuk strácajú aj športovci, ktorí začínajú trénovať na plastiku. Len odkrytie svalov spod tukového tkaniva umožňuje ich správnu prezentáciu.

Tréning, ktorý vám pomôže schudnúť – Silový tréning je jedným zo spôsobov, ako sa zbaviť zbytočného tuku. Ak pravidelne chodíte do posilňovne a vykonávate správne vybrané cvičenia, môžete začať spaľovať nadbytočný telesný tuk. Ďalším návrhom sú aeróbne cvičenia, ktoré stimulujú aeróbne procesy. Spaľovanie tukov začína už pri behu, plávaní alebo bicyklovaní. Odporúča sa aj skákanie na lane.

Zrýchlite spaľovanie – Aby ste rýchlejšie stratili nepotrebný tuk, oplatí sa využiť návrhy výrobcov doplnkov stravy. Najprospešnejšie sú prípravky s obsahom L-karnitínu, ktorý výrazne urýchľuje spaľovanie tukov a ich premenu na cennú energiu. Podobne funguje aj CLA, čiže konjugovaná kyselina linolová.

Ako sa motivovať k tréningu?

Motivácia je veľmi dôležitým prvkom snahy o pôsobivú postavu. Ak nám chýba vôľa konať, ťažko môžeme očakávať želané výsledky. Kde hľadať motiváciu?

Miesto a doplnky – Posilňovňa, kde trénujeme, nás môže motivovať. Ak ste doteraz navštevovali miestny klub a v centre vzniklo moderné cvičebné miesto, oplatí sa navštíviť. Moderné a dobre vybavené priestory nás môžu efektívne povzbudiť k pohybu. Z času na čas sa tiež oplatí vymeniť tréningové vybavenie za nové. Nákup nového trička alebo značkovej obuvi nás viac motivuje trénovať.

Najlepším motivátorom je efekt – Skvelý spôsob, ako získať chuť pokračovať v cvičení, je objaviť výsledky svojho doterajšieho snaženia. Na ich urýchlenie sa oplatí siahnuť po suplementácii. Správne zvolené živiny podporia snahu o dosiahnutie ohromujúcich svalov. S výberom správnych doplnkov nám pomôže osobný tréner alebo predavač v stacionárnom obchode. Musíme kombinovať živiny s dobrou stravou.

Uhaste smäd počas tréningu

Každý tréning je pre naše telo výzvou. Je potrebné zabezpečiť, aby únava neprichádzala príliš rýchlo a negatívne neovplyvnila našu snahu o krásnu postavu.

Vyhnite sa smädu – Už pocit smädu je znakom toho, že telo nie je správne hydratované. Sucho v ústach a na podnebí je niečo, čomu by sme sa mali vyhnúť. Dehydratácia nie je dobrý stav a je ťažké ju odstrániť vypitím niekoľkých pohárov vody naraz. Najjednoduchšia vec, ktorú môžete urobiť, je nedovoliť, aby sa to stalo. Počas tréningu by sme mali mať vždy fľašu vody alebo izotonického nápoja, vďaka ktorému budeme telo systematicky hydratovať.

Strácame minerály – Tréning je nutnosťou intenzívneho úsilia. Počas cvičenia si telo reguluje teplotu potením. Týmto spôsobom odstraňuje aj škodlivé produkty metabolizmu. Aby metabolizmus prebehol bez problémov a odstránené minerály sa rýchlo doplnili, oplatí sa siahnuť po izotonickom nápoji. Udržujeme tak rovnováhu elektrolytov a odsúvame únavu.

Previous post Doplnenie ingrediencií po tréningu
Next post Aké sú riziká nadmernej suplementácie?