Zdravý životný štýl nie je len o dokonalej postave a vzhľade. Ide predovšetkým o kvalitatívne zmeny prebiehajúce v našom tele. Stojí to za reč, pretože veľa ľudí často zabúda na dôležitosť zdravia, trápia sa drakonickými diétami a cvičením, ktoré neprinášajú také výsledky, aké by sme chceli, ale devastujú telu iba vitamíny a silu na každodenné fungovanie.

Šport a správna strava nám dáva veľa pozitívnych fyzických zmien, ale aj z hľadiska fungovania celého tela. Srdce zosilnie, jeho práca je pravidelná a pravidelná a telo sa prekrví.

Nevyhnutne sa aj zvyšné orgány, svaly, kĺby a kosti, posilnené vhodnými prísadami a priaznivým fyzickým cvičením, stávajú silnými a odolnými voči poškodeniu, vďaka čomu si udržiavame perfektnú formu po mnoho rokov. Šport je pre naše zdravie prospešný a dobre prevedené cvičenia prinesú očakávané výsledky. Stojí za to venovať sa svojej aktivite a cvičiť aspoň každý druhý deň.

Význam spánku v zdravom životnom štýle

Končí zdravý životný štýl jedením a cvičením? Nie nevyhnutne. Je to naozaj všetko, čo robíme alebo by sme mali robiť, aby sme sa cítili lepšie a naše telo bolo zdravé. Predovšetkým musíme pamätať aj na to, aby sme si zabezpečili dostatočné množstvo odpočinku.

Ak sa prepracujeme a potom na tréningu pretlačíme, naše telo sa rýchlo vzbúri a jasne nám ukáže, prečo by sme mali pamätať aj na relax. Spánok je najdôležitejšia vec. Dospelý človek potrebuje spať 6 až 8 hodín denne. Potrebné množstvo spánku závisí od individuálnych potrieb – najlepšie vieme, po koľkých hodinách spánku sa cítime dobre, svieži a plní energie.

Spánok je tiež veľmi dôležitý v procese chudnutia. Keď spíme príliš málo, telo sa snaží nedostatok spánku nahradiť pridávaním energie prostredníctvom jedla. To znamená, že po prebdenej noci sme viac hladní a viac jeme. Preto je dôležité dopriať si dostatok spánku každú noc, najmä ak držíme diétu

Protichodné názory na zdravú výživu

Zdravé stravovanie je dnes veľmi populárnou témou. Začíname si čoraz viac uvedomovať, že fráza „ste to, čo jete“ má veľký význam pre realitu. Stále však presne nevieme, ako sa stravovať, aby to bolo naozaj zdravé. Zo všetkých strán sme obklopení protichodnými názormi.

Niektorí tvrdia, že musíte jesť veľa mlieka a mliečnych výrobkov, aby ste telu dodali správnu dávku vápnika. Iní veria, že mlieko je vhodné len pre teľatá a že je škodlivé pre ľudí. Niektorí ľudia sa lepku boja a vyhýbajú sa mu za každú cenu, iní veria, že sa mu vyhnú len vtedy, ak si všimnú, že mu vlastne škodí.

Niektorí ľudia sú pripravení jesť celý život iba zeleninu a nemajú možnosť ísť na hamburger. Iní veria, že nežijú preto, aby sa umŕtvovali, a tak využívajú zdravú výživu každý deň, ale hlavne preto, aby si raz do týždňa dovolili urobiť niečo nezdravé bez následkov na zdraví a tele. Aký je správny prístup? Neexistuje jedna cesta. Každý z nás je iný, preto najlepšie urobíte, ak budete počúvať svoje telo.

Previous post Ako sa zdravo stravovať?
Next post Živiny pre svalovú hmotu – ktoré sa oplatí vyberať?